Forums » Nekategorizováno

Kam až sahají meze otrocké oddanosti?

  • 5. februára 2006 22:14:05 CET
    Diskuze se samozřejmě smí účastnit každý, kdo k tomu má co říct.
  • 31. marca 2006 18:44:57 CEST
    V bdsm existuje mnoho různých směrů a všechny mají právo na existenci. Liina, Bracesfan, já a další jsme vyznavači spojení lásky a bdsm, já aspoň osobně mám k tomu "čumáčkovskému" pojetí značně blízko. Soudím, že ty to vidíš spíš podle modelu, který já pracovně nazývám "převažující a oficiální" pojetí femdom - to jest femdom kde vztah paní k subíkovi je chladný a s odstupem, kde subík je pouze subík a nikoliv zároveň životní partner, kde subík má podřadné postavení nejen v bdsm, nýbrž i v běžném životě. Alespoň takový dojem jsem získal při čtení tvých příspěvků. Máš na své pojetí plné právo, ale i my, kteří spojujeme d/s vztah s láskou a partnerským vztahem, máme právo zase na náš přístup.
  • 31. marca 2006 18:36:51 CEST
    Souhlasím
  • 31. marca 2006 0:48:23 CEST
    Jsem rád, že jsi se vyjádřil takto trochu konfrontačně. Nepsal jsem to, abych někoho popudil, ale možná proto abych naznačil , že je hodně možností takovýchto vztahů a ne pouze "pohoda při svíčkách"! Jsou i jiné vztahy, než: "čumáčku, dnes jsi zlobil, tak dostaneš naplácáno na prdelku"
  • 30. marca 2006 22:01:22 CEST
    Nedá sa napísať kam siahajú hranice otrockej oddanosti. Je to tak veľmi relatívny pojem na každej strane dominantno - submisívneho vzťahu. Kažý dominantný človek má svoju predstavu hraníc a to isté platí o submisívoch. A preto je Bdsm tak rozmanité a krásne.
    Chcela by som len podotknúť pre náhodných čitateľov že BDSM nie je len bezduchý výprask a v prvom rade je potrebné vedieť sa pohrať so psychikou submisívneho partnera a určit si tzv. hranice. Ale ak nie ste vyznávačom tohoto štýlu aj tak nikdy ani pri najlepšej snahe nepochopíte ....
  • 30. marca 2006 20:19:05 CEST
    Mám pocit, že nejenže neuznáváš jiný typ vztahu než je ten tvůj, ale že si ani jiný typ vztahu nedokážeš či nechceš představit. Ne, nebudu tady vystupovat podobně kategorickým způsobem jako ty, ani nebudu přinášet přirovnání, jak má být subík dokonalým superotrokem. Protože to jaký je, nemůže ohodnotit on sám, ale pouze jeho Paní. Jen ti řeknu, že o hodně přicházíš a že těch, jejichž vztah tak snižuješ, je určitě nejméně tolik jako těch, o jejichž existenci jsi přesvědčen ty. Protože každý vztah v BDSM a v D/s zejména je především vztahem, mělo by v něm být místo i pro tu "obyčejnou" lásku. Chceš snad tvrdit, že my ostatní nežijeme jen pro svou Paní a neuděláme, co jí na očích vidíme? Víš, v tom je právě ten rozdíl. Někdo to udělá na příkaz, z donucení, a někdo sám, rád a jen proto, že ví, že to Paní potěší. To není poslušnost?? A nemusím být dokonalý ani dostatečně způsobilý a můžu mít i své chyby, protože i subík je především člověkem se všemi klady a zápory. A ty "legitimní" překážky, či věci, které by mi mohly uškodit? Věz, že první, kdo si jich hledí a jedná vždy s ohledem na ně, je moje Paní ...
  • 30. marca 2006 1:10:34 CEST
    Ano, tak se na SM vztah dívám já. A myslím, že nejsem sám, jen ti, kteří to takto praktikují, nemají buď možnost, nebo potřebu o tom diskutovat a rozvíjet teorie. A přínos to pro masochistu jistě je! Vždyť pro mnoho takto orientovaných lidí cílem a posláním jejich bytí je štěstí a spokojenost jejich Paní i na úkor spokojenosti své. A o těch rodinných vztazích, dětech a jiných jistě legitimních překážkách?....Pokud budu mít jednu nohu, jistě ze mne nebude šampion v běhu, bez ruky jistě nebudu usilovat o zařazení do týmu volejbalistů a když nebudu dostatečně způsobilý přijmout závazek stát se otrokem, pak zůstanu raději u teorie, budu šetřit abych si mohl občas dopřát profesionálku, nebo se zkusím s někým dohodnout, jestli by si se mnou nemohla občas občas zahrát jednu hru... (:o))
  • 29. marca 2006 21:32:03 CEST
    V podstatě se mi zdá, že hájíš tezi, že submisiv ve vztahu nemá jinou možnost, než poslouchat, ať se mu to líbí nebo nelíbí, ať je pro něj takový vztah přínosem, nebo není. Ale není-li takový vztah pro submisiva přínosem, proč by do něj měl vstupovat? A jak se díváš na situaci, kdyby submisivova poslušnost měla vést například k poškození jeho rodinných vztahů, například kdyby vedla k újmě jeho dětí?
  • 29. marca 2006 1:51:11 CEST
    Souhlasím stejně, jako když budu stavební dělník a přivezou cement, tak se mi ho prostě skládat nechce, přestože mám pracovní smlouvu! Proč? No přece proto, protože cement práší!!!
  • 28. marca 2006 18:33:39 CEST
    ... dodal bych ještě IMHO nejdůležitější: chce !!!
  • 28. marca 2006 1:03:38 CEST
    Jsem rád, že tady s těmito názory nejsem sám. Pod všechno co jsi napsal se můžu podepsat. Snad bych na konci první věty místo slova "může" určitě dosadil slovo "musí"!!. Ale jinak
  • 17. marca 2006 11:22:02 CET
    Ale i když se to otrokovi nemusí líbit, tak pro svou Paní danou věc vydržet může. Sám bývám vystavován takovým zkouškám. Sám z toho potěšení nemám, ale vím, že spokojená Madam je důležitější než jestli se mi to líbí nebo ne.
  • 15. marca 2006 12:30:47 CET
    Tam kde končí rozkoš jednej zo strán D/S a rozkoš vystrieda odpor, zvädnutie libida alebo chtíča ak chcete tam je potom pomyselná hranica
  • 15. marca 2006 7:26:50 CET
    Naprosto souhlasím:-)))) Právě konsens je ono sjednávání podmínek předem... Ale konsens je i dodržování těchto sjednaných podmínek během vztahu a to oběma stranami...
  • 15. marca 2006 0:36:27 CET
    bavíme se, bavíme...a na co jsme přišli šišli mišli...pardon za ten rozvernej tón, tak k věci...
    Každý má právo se bavit a vzrušovat a uspokojovat a... jak chce a jak mu to vyhovuje. Nezávazné a všestranně akceptované sexuální , nebo nesexuální hry ? - dobrý! Problém je, když se někdo k něčemu zaváže ať pod jakoukoli pohnutkou. Jestliže přísahám věrnost jako voják, policajt, lékař, nebo otrok, tak tím dobrovolně a nevynuceně přijímám závazek, z kterého mohu být vyvázán jen se souhlasem protistrany. Souhlasím s krásnou paní, že otrok si má podmínky sjednat "dokud ještě může", pak už mu nezbývá než o ně prosit! Domina přece nemůže být Dominou, když si není jista, jestli jí její otrok poslechne, nebo se mu zrovna nechce a začne plkat o "konsensu", a o lidských právech, a o bla bla bla...
  • 14. marca 2006 13:04:30 CET
    Nemám pocit, že jakékoliv formy D/s vztahu, nebo BDSM jako takového, které jsou prezentovány v mediích a navíc profi dominami jsou něčím jiným, než reklamním tahem na straně jedné a touhou zvýšit sledovanost za cenu skandalizace, či vyvolání umělé senzace na straně druhé.
    Shodneme se v tom, že neexistuje "jediné správné řešení". A to nejsprávnější je takové, které vyhovuje právě tomu člověku, kterému se správným zdá. JInak bychom všichni žili podle jednoho schématu, ze kterého by se vytratila variabilita, která dělá život životem...
    • 2 posts
    14. marca 2006 9:33:53 CET
    Otazka znie co nazyvas hratky. To ze ma dvojica chut na nieco s BDSM alebo to ze podlahnu mode a povedia si no ked teda je to take vychvalovane skusime to aj my.
    A ako by si to rozdelil nazvoslovne? Absolutne oddnany je otrok a obcas hrajuci sa je sub?
    Potom je tu este predsa mnoho switchov ktori si to radi striedaju. Ti ako nemaju pravo tvrdit ze su BDSM+ ?
  • 14. marca 2006 1:01:46 CET
    Já vycházím z toho, že věci by se měly pojmenovávat pravými jmény! Nazývat se otrokem, nebo Dominou a ve skutečnosti být pouze erotomanem provozujícím "hrátky" , tak to je sice taky možné, ale není přece seriozní, vydávat toto jako jediný možný SM vztah. Jestli jste někdo viděl Peříčko s Madam Leou,vysílaný před "časem", tak tam je prezentován SM vztah tak, jak si myslím, že by měl poctivě fungovat, založený na Dominanci a submisivitě, na ovládnutí a podřízení, na moci a bezmoci.
  • 11. marca 2006 11:06:54 CET
    Vidím to úplně stejně jako Nenufer a Liina. Být submisivní vůči své Paní neznamená rezignovat na společenský a profesionální život. Pro mě je brouzdání po této a podobných stránkách 1) setkáváním se s přáteli a 2) protože hodně překladám a sám píšu tématické články, je to pro mě i do jisté míry profesionální uplatnění. Nedovedu si představit, že bych na toto rezignoval, na to jsem příliš ambiciózní. Je samozřejmé, že nebudu hledat další seznámení, ale rozhodně nejsem žádný pes, který by se nechal uvázat u boudy. Myslím, že i má Paní by si mě pak přestala vážit.
  • 10. marca 2006 9:08:40 CET
    Takže pro velký úspěch ještě jednou: Nebyl by to fór, byla by to věc mezi tím subíkem a jeho paní... Třeba mně osobně je naprosto jedno, jedno, jestli můj subík po nocích brouzdá na internetu, důležité pro mne je, že ve dne je tam, kde ho chci mít...:-) Ty bys to jako fór vnímat mohl, ale jen dle svého vlastního názoru...
    • 2 posts
    10. marca 2006 8:31:24 CET
    Vies on je trosku asi rozdiel v nasom vnimani tychto stranok, pre teba je to erotika, pre mna je to viac stretavanie sa s priatelmi. Erotiku uz davno nehladam. Skor nove informacie.
  • 9. marca 2006 22:32:36 CET
    Jenom jsem chtěl pogratulovat , že jeden jednu našel.... ...Nemůžu si ale vůbec představit submisiva, který se po nocích za zády své dominy brouzdá po erotických stránkách :D To by teda byl fór co ??? :))
  • 9. marca 2006 19:16:16 CET
    Naprostý souhlas.
  • 9. marca 2006 17:25:23 CET
    Není to náhodou tak, že to, co je a co není myslitelné určuje Paní subotroka...?:) Pokud pravidla budou nastavovat jen sami ti, kteří se prohlašují za submisivní, potom skutečně nebude dominantních žen, které vyhovují jejich požadavkům:-)) Cítíš tu absurditu?:-)) Navíc pravidla a zvyky každého páru si nastavuje právě tento pár.. jakékoliv úsudky o příštím průběhu pravidel a zvyklostí u daného páru zvenčí je zcela irelevantní.
    • 2 posts
    9. marca 2006 11:24:16 CET
    Preco z otroka robis nemysliaci stroj? To ze je niekto subpartnerom predsa neznamena ze automaticky straca vsetky prava.
  • 9. marca 2006 1:37:21 CET
    Blahopřeji ti k tvému štěstí, je to výborný, když se najdou lidi, kteří si takto sednou!!!
    Zároveň se s tebou tedy budem pomalu loučit,protože si myslím, že pokud se váš vztah prohlubuje a z tebe se stává otrok své Paní, tak je takřka nemyslitelné, aby ti tvá Paní tolerovala surfování po internetu....