Forums » Nekategorizováno

SM pomocky - vyroba a nakup materiálu

  • 17. apríla 2006 9:16:52 CEST
    No dúfam že sa najde niekto kto vie upliesť klasický bič s jadrom.
  • 12. júna 2007 21:13:43 CEST
    Děkuji!
  • 12. júna 2007 21:04:15 CEST
    Skus www.666.cz, w Prahe maju aj kamenny shop...
  • 12. júna 2007 14:39:03 CEST
    Chtěl bych paní opatřit ocelové nehty ( drápy)na všechny prsty, obvykle se to nasazuje na prst podobně jako prsten. Neporadíte mi někdo?
  • 12. júna 2007 14:35:08 CEST
    Sehnal jsem nějaké kontakty na dodavatele kůží, usní, které dodávají v širokém množství do různých oborů kožedělného průmyslu. Taky to potřebuji, protože odřezky v Řempu mne nenadchly. Mohu ti to někam poslat - je jich vícero, ale ještě jsem je nestačil prověřit. Nejvíce se mi zamluvala firma PRON z Otrokovic, kde bylo jasně popsané co na co je. Ale zatím jsem kontakt neprověřil.
  • 10. júna 2007 19:36:11 CEST
    Odzneli tu rôzne názory na to ako má zhotovený správny bič . moje skúsenosti sú nasledovné jadro by malo byť z mäkšieho materialu buď z textilu alebo ako som ja použil zo semišu / stará kenvelacka bunda/ a oplet z tenkej mäkkej kože / tiež zo starej koženej bundy/ na konci je som použil cca 1 cm široký a 15 cm dlhý zužujúci sa pásik z kože . rúčka je 50 centimetrov dlhá .vonkajší oplet so nikoľko ráz ošetril včelím voskom . výsledok je 1.7 metrový bič jeho účinky na tele sú veľmi uspokojivé ,tým že nie je príliš tvrdý nespôsobuje väčšie podliateniny a pásik na konci zabráni i pri silne vedenom švihu poranenie pokožky
    • 2 posts
    9. júna 2007 16:34:04 CEST
    Ked chces odevnu kožu tak ti to skusim zistit a dam vediet. Ono ale co som tak tukla na google tak tam je toho na vyber mnoho :-) co je problem je skor koza na puta ktora musi byt hrbsia a pevnejsia.
  • 8. júna 2007 8:41:09 CEST
    opravdu díky za zájem ;)
    Ale kdyby mě zajímalo, kde seženu kůži LEVNĚ či ZADARMO, zmínil bych se o tom v původním dotazu.
    Uvítal bych tedy spíš informaci, KDE se ta kvalitní kůže ve větších kusech kupuje. Nejvděčnější budu za link na eshop, prípadně kontakt na dodavatele. Dik.
    Ještě upřesním, že nesháním kůži na pouta atd, na to stačí ty odřezky z řempa. Potřebuju něc jemnějšího - řekněme rukavičkovou kůži?
    • 2 posts
    3. júna 2007 21:17:07 CEST
    Ona kůže od krajcira je sice fajn ale na nejake poriadne puta je prilis tenka. Kvalitna koza sa kupuje vo vacsich kusoch a to na domacke bastlenie je uz dost draha investicia.
  • 3. júna 2007 20:17:07 CEST
    Skus sa skontaktovat s krajcirom ten ti urcite bude vediet zohnat. Bez nejakych tazkosti. Ja som spravil a to zijem v malickom mestecku nieto este v Prahe.
  • 3. júna 2007 16:47:08 CEST
    Sám jsem tu doporučoval bejvalý řempo v Praze u Kotvy, ale tam maj opravdu jen odřezky.
    Nevíte někdo, kde by se daly opatřit větší kusy kůže?
    • 2 posts
    14. mája 2006 15:48:02 CEST
    uz som sa zlakla ze ta budem musiet prasknut ja :-)
    • 3 posts
    13. mája 2006 22:59:40 CEST
    Tak to jo.Děláte prima věcičky;-).
    • 3 posts
    13. mája 2006 22:13:39 CEST
    SignD = Kairon + Kacíř + Masterhell a velmi brzy i další tři lidičky... :-)
    • 3 posts
    13. mája 2006 19:24:02 CEST
    Počkej.že sem tak nechápavý.Ty máš něco se SignD?
    • 3 posts
    13. mája 2006 18:02:21 CEST
    Firestone: Díky za uznání, snažíme se, abysme se nemuseli bát potkat se se zákazníky naživo :-)
  • 13. mája 2006 12:54:05 CEST
    Je to super obchod.jaká pak reklama,vždyť jen dáváš informaci.já sám od nich mám pár věcí a bomba
    • 3 posts
    12. mája 2006 14:00:23 CEST
    Předem omluva za reklamu, ale nelze jinak:

    Jak jsme zjistili, na Slovensku je nedostatek SM hraček v dobré kvalitě.
    Není už problém na Slovensko dobré věci dovézt a neplatit přitom 500SK za poštovné.
    Na stránce www.SignD.cz najdete nabídku SM pomůcek z kvalitní kůže, stejně jako nabídku okovů, další věci přibudou o víkendu. Možné je i téměř cokoli vyrobit dle přání...

    Konec reklamy. Pokud tento text správce uzná nevhodným, nechť ho smázne. Děkuji
  • 4. mája 2006 12:56:10 CEST
    Kdepááák.. ani na metlu - láme se... Musel by se předtím namočit, jenže příliš časté máčení také není dobré, pak se třepí... S pedigem jsem zkoušela leccos a fakt je nejlepší na ty košíky:)
    • 3 posts
    4. mája 2006 11:13:19 CEST
    Pedig na košíky by možná byl dobrý na metlu :-) Pedig o síle 8mm se jako rákoska použít dá, ale nevydrží moc, je lehčí a měkčí, nic pro drsňáky :-)

    Ani ratan není nezničitelný, je to přírodní věc (liána? - nejsem si teď jistej), nikdo nepozná, v jakejch rostla podmínkách a prej už ta kvalita nejni, co bejvala...

    Ad výroba bičů: Pár knih na toto téma najdete zde: http://www.whipstore.com/whipcrackingbooks.htm
    Nepřekvapí, že v angličtině...
  • 3. mája 2006 20:47:19 CEST
    No moje paní používá pouze ratanové,ale i tak zničila jednu .Co se týče slovenštiny,musím uznat,že u mladší generace se to opravdu zhoršuje.a to se právě z okna dívám na slovenské hranice
  • 3. mája 2006 19:51:04 CEST
    S pedigem mám skvělé zkušenosti.... hodí se na pletení košíků:)))) Ale pokud jsem se jej pokoušela použít jako rákosku, rozletěl se při prvním použití... Byla jsem poučena, že je třeba ho napustit voskem.... rozletěl se taky...
    • 3 posts
    3. mája 2006 17:36:59 CEST
    Horolezecké lano se taky dá přesvědčit, aby se postupně zužovalo, jen to chce ostrý argument a trochu trpělivosti. :-)

    Rákoska sice nevydrží věčně, pokud je používána na plechový zadek a špatně udržována, ale taky záleží na tom, zda je to ratan nebo pedig...

    Slovenštině už děcka u nás opravdu nerozumí, což je sice trochu logické, ale zároveň docela průšvih.
  • 3. mája 2006 8:22:46 CEST
    (koukni, o co šlo níž...)
    ...to je jasné, jak ale přimět ke zužování horolezecké lano;
    Nenufer reagoval jsem na tvůj vstup ohledně rákosky namáčené ve slané vodě; btw viděl jsem trailery z jednoho filmečku z owk, kde mme Christine jednu rákosku opravdu zruší (ke stavu otrokovy zadnice nemluvě)
    A k tý slovenčine ... vážně už i na sobě pozoruju, že se tady (ČR) v ní horšíme. Před časem bych v ní moh mluvit (ale poznali byste to, já vim), teď už bych si nebyl jistej. Děti u nás prej už i přestávaj rozumět.
    • 3 posts
    2. mája 2006 21:41:07 CEST
    Jádro samozřejmě není konstantně silné, ale zužuje se a ke konci už není žádné... :-)
  • 2. mája 2006 18:42:39 CEST
    Souhlasím s Nenufer.. Kvalitní a dobře ošetřovaná ratanová rákoska je téměř nezničitelná..