Forums » Nekategorizováno

názor "normálnych" ľudí na vzťah domina - otrok

  • 20. apríla 2006 13:18:36 CEST
    http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=10.3.2000/10173&title=Z%20erotick%E9ho%20slovn%EDka%0D%0A

    V rodinách sa tradovalo, že dominantnú úlohu v nich mal muž, čo vyplývalo z jeho pozície živiteľa a hlavy rodiny.

    V intímnom vzťahu muža a ženy sa stretávame s pojmom domina. Je to žena, ktorá si vybrala v láske dominantný štýl a dosahuje sexuálne uspokojenie demonštráciou nadvlády nad svojím partnerom, ktorého rôznym spôsobom ponižuje, aj vyvoláva bolesť a do poslednej minúty mu odmieta fyzický kontakt. Niekedy sa ho muž vôbec nedočká, aby sa mohol tešiť na ďalšie stretnutie a duševne sa tak trýznil pre väčšie uspokojenie z neho. Klasická predstaviteľka dominy je oblečená do čiernej kože a pre svojich "otrokov lásky" má rôzne pomôcky k sladkému mučeniu. Našťastie je iba málo mužov, ktorým tento druh sexu prináša uspokojenie. Tí sú potom vyhranení a intenzívne hľadajú v živote "svoju" dominu. Ak ju nemôžu nájsť, sú ochotní štedro zaplatiť žene s normálnou sexuálnou orientáciou za to, že pre nich hrá dominu podľa ich želania.
  • 8. januára 2008 9:52:32 CET
    Dnes mi padol do oka tento clanocek:

    Dominantná žena: základ zdravého vzťahu
    Niektorí psychológovia tvrdia, že keď je v partnerstve dominantná žena, je to znamením dobrého a zdravého vzťahu. Tvrdia, že na harmóniu vzťahu má veľký vplyv, koľko toho žena povie a čo povie. A či je muž schopný jej názory akceptovať. Štúdia, ktorú vykonali americkí vedci na vzorke 72 šťastných párov ukázala, že ženy používajú pri hádkach lepšie argumenty a tak svojich partnerov dokážu dokonale presvedčiť o svojej pravde.

    Nie je sice o D/s vztahoch v skutocnom ponimani, ale...
    • 5 posts
    18. novembra 2007 11:45:01 CET
    Mno stačí sa pozrieť na profil autora článečku a je vám jasné, že chlapec nemá moc velké sebevedomie, ked má fotku Eastwooda v profile. A potom vám dojdú súvislosti, prečo to napísal.
  • 17. novembra 2007 10:49:20 CET
    Kdeže s otázkou som na nikoho nevychádzal. Neajkú dobu už pracujem s ľudmi a viem že sú na to alergický. Zrobil som si to len tak zo zvedavosti.
  • 16. novembra 2007 23:14:48 CET
    Tvůj "průzkum" je zajímavý. Jak jsi formuloval otázku do ankety?
  • 16. novembra 2007 20:14:59 CET
    ja prieskumy nerobim :o) a je mi fuk aky maju nazor na moju orientaciu a moje chute... nech si hladia svoje :-))
  • 16. novembra 2007 11:28:13 CET
    Robil som si len taký malý prieskumík niesom agentúra. Aké máš ty skúsenosti s názorom okolia na D/s.
  • 16. novembra 2007 11:09:44 CET
    a teda ..hm, kolko to bolo respondentov ked uz tak ? minimalna vzorka by mala byt okolo 1100...
    statistiky a priskumy su dost pracna a zlozita zalezitost a aj vzorla opytanych by mala byt zvazena... cas...prostredie..

    ked uz sa bavime o nejakom prieskume seriozne...

    ale robilo sa uz mnoho prieskumou o sexualite.... moc sa to nemeni a tak ako to bolo pred tisic rokmi je to aj dnes, akurat, ze ludi je viac a pribudli mozno domyselnejsie a sofistikovanejsie temy, praktiky a pomocky... ale inak sa okrem bisexuality v spolocnosti nic take vazne nezmenilo....

    tak ako to je dnes to bolo priblizne stale a kto chcel vedet vedel a kto nechcel nevedel...

  • 15. novembra 2007 22:50:26 CET
    Nedalo mi a tak som si spravil taký malý prieskum ako vnímajú D/s "normálny" alebo ako ich vy voláte vanilkový ľudia. Oslovil som prevažne poloznámych ľudí jednu časť osobne druhú prostredníctvom internetu. Očakával som že sa ľudia na internete viac rozkecajú ale mýlil som sa. Vyšlo mi tak 1:1. Takmer každý ako náhle počul alebo si prečítal slovo dominancia bol D/s sklbený k sadomachizmu a k plynovým maskám. No vyšlo my (prevažne) že ak D/s tak dominantný muž a submisívna žena. Dokonca i zo strany opačného pohlavia. Názory sú rôzne nenarazil som (čo ma prekvapuje) na urážky podobného typu sú to úchyláci ko-ko-ti atd.
  • 15. novembra 2007 21:30:40 CET
    ok.. berem tvoj nazor, kazdy mame svoj. Ak pracujes v oblasti medii a marketingu je tvoj nazor pochopitelny. .. A ak nahodou nie, je tvoj nazor na zamyslenie ci rozumies principu medii a informacii v dnesnom svete ale aj v minulosti...

    Kazatel niesom :o) to mozme vylucit ...

    prirucku o nejakych teoriach som tiez necital... :-)

    a uz teda nemam k tomu co dodat ...

    respekt aj tebe :o)
    • 0 posts
    12. novembra 2007 19:55:17 CET
    sorry, nečetl jsem celé, jsem přeci jen mladší a luštit slovenštinu je pro mě celkem potíž (tak, a teď můžete začít házet kameny)
    nechápu, proč se tak navážíš do médií...jasný, bulvár je špatný, áááno..ale co to jako má bejt ta tvoje filipika? jsi přečet nějakou příručku o teorii masmédií a hraješ si tady na kazatele? nenapdlo tě třeba, že ten původní text, ke kterému se tady to forum vztahuje, pramení prostě jen z nebetyčné neinformovanosti a hlouposti pisatele? nehledej v tom hned nějaký konspirační teorie a utlačování menšin...jinak asi repect...:-D
  • 12. novembra 2007 12:46:46 CET
    no po precitani jaroveho clanku mozem dojst len k jednemu rozumnemu vysvetleniu....dotycny redaktor 1. nema ani sajn o D/s 2. nedal si ani za mak namahy si zistit nieco o danej problematike...
    ...inak pripajam sa k Liine a jej clanku o jadrovej fyzike
  • 12. novembra 2007 0:06:11 CET
    No, hm, nerad by som aby sa to vdaka mne a mojmu nazoru zvrtlo na diskusiu o hodnotach, principoch, normach a diskusia len o mediach.

    Ak by to malo byt konstruktivne, zamer toho autora co nahodil ten clanok bol asi ..

    ... o dominach a otrokoch... o dominach v ruchu prostitutok a o istej arogancii domin, ktoru podotykam opisal autor v clanku novyn korzar, ci o nejakej iluzii okolo vztahov domina- otrok aku dava autor citatelom alebo domina v ulohe prostitutky a pohlad autora clanku....

    mne osobne sa zda na taky clanok z hladiska jeho obsahu a pointy zbytocne reagovat.. podla mna nema ani pointu a ani obsah.. je to skor isty pohlad, ktory presiel cez media k ludom a pre mna osobne je nepodstatny a dost z kontextu i ked iste by sa dalo na nom najst nieco na diskusiu...

    asi tolko teda k tomu clanku este raz...

  • 11. novembra 2007 18:09:02 CET
    som citala zakladny clanok...len neviem kde su ti stedri muzi
  • 11. novembra 2007 14:35:32 CET
    Zivot je ucenie.

    Ucia ta rodicia, pripadne pestuni ci ustav... a istym sposobom aj ti co ta ucia su uz na nieco nauceni a ziju v istom systeme, zriadeni a forme spolocnosti, ktora ich ovplyvnuje...

    neskor to bude na nas kam sa zaradime a aky sposob zivota a nasich hodnot si na zaklade praxe urcime my ak budeme mat to stastie a moznosti

    dalej ta ucia ucitelia v materskej, zakladnej, stredne a vysokej skole.

    dalej sa ucis na chybach inych a na chybach svojich, ucis sa vo vztahoch, na pracoviskach, ucis sa v sporte..

    ucis sa poznat sam seba a poznat svet a jeho rozmery , jeho ingrediencie a jeho rozmanitost

    spolocnost uci nas zit v spolocnosti a my sa ucime zit v danej kulture, v danom systeme , v danom socialnom prostredi...
    a utvarame si v nom to svoje, nam vlastne a nam blizke prostredie a nam blizke hodnotove ovzdusie...

    slobodna volba je aj v tom, ze mozes zit kde chces.. mozes verit v co chces...
    Ak sa ti nepaci napr. krestanstvo a zivot v europe, nic a nik ti nebrani odist do indie a vyznavat hinduizmus...
    Aj o tom je slobodna volba... Ak nemas zajem pozerat TV noviny nemusis... prepnes kanal alebo budes robit nieco ine...

    zivot je ucenie sa , nazivanie, prezvanie, uzivanie .. tvoj postoj a pohlad, tvoje poznanie a tvoj osud a napr. karma ci ciele a zas spolocnost ma nezavisle od teba svoju karmu, hodnoty, ciele a poslanie...a sulad ci nesulad medzi jednotlivcom a spolocnostou vyvolava trenia, harmonizaciu, konflikty alebo uniky...

    existuje mnoho podôb vztahov..
    napr. Ziak - ucitel... Doktor- pacient...Kamarat-kamarat...Partner-partner... a nikde nieje povedane, ze si len v jednej polohe a ze to co sa naucis a nadobudnes nemozes aj slobodne v ramci istych moznosti aj nalezite uzivat a pozivat :o)
  • 11. novembra 2007 14:07:27 CET
    ideal/=myslienka - slovo - cin, to je proces tvorenia, to je zivot [nie skola]. ok, dobre, ale nechcem nikoho presviedcat, kazdy ma slobodnu volbu. vsetko je tak ako ma byt, ibaze by nebolo. chceme to iste. tvorme lepsi svet, s laskou a bez strachu!!!
  • 11. novembra 2007 13:50:09 CET
    taktiez respekt , to ano . Oki :o)

    no neda mi. ... si idealista ako hrom a zmenme seba a zmenime cely svet je strasna utopia :o)

    a ze zla reklama, je tiez len reklama, je tiez len vyplod medialneho a konzumneho sveta... manipulacna metoda , ktoru pouziva bulvar a ktoru pouzivaju provokateri a ludia co radi intriguju
  • 11. novembra 2007 13:42:00 CET
    nekomentujem uz relativitu pojmu 'normalni ludia'. v podstate ten informativny clanok nebol cely az taky shitovy. kedze ide len o velmi kratku spravu, autor sa zrejme snazil co najstrucnejsie vytrhnut z kontextu podla neho to najzaujimavejsie spomedzi svojho obmedzeneho poznania, urcite nemal v umysle podat vycerpavajucu uvahu o bdsm. z mojho pohladu, keby som sa vtedy stretol s niecim takym poprvy krat, inspirovalo by ma to k hladaniu dalsich informacii. /konkretne mna by ale neuputala informacia,ze klasicka domina je oblecena v kozi... to ja nemusim, podporujem ochranu zvierat,tiez som vegetarian,ale to tu nejdem teraz rozoberat. rozhodne preferujem latex a pvc, su omnoho krajsie, prijemnejsie a vzrusujucejsie.../ ale rozhodne nemozno autora pochvalit za objetivitu, vid nastastie blabla... ale kedze zatial su ti normalni vo vacsine, dik za kazdu medialnu zmienku. ved nenadarmo sa hovori, ze aj zla reklama je reklama.
  • 11. novembra 2007 13:39:29 CET
    Neda mi neodpovedat.

    Neprotirecim si postojom a moj nazor je kompatibilny jednotny postoj. Ne jednej strane poukazujem, ze normy, zakony, hodnoty a ine sa menia, menia sa ako spolocnost a kultura sama.

    Na druhej strane niesom za anarchiu, rozvracanie a porusovanie noriem, zakonov.

    Tak to bolo myslene v bodoch 5 a 8.

    Je to aj o tom , ze na nieco predsa len tie normy, zakony, tradicie, hodnoty dobre su a len kreativita a zdravy sedliacky rozum dokopy ich moze posunut dalej. Normy a hodnoty pretrvavaju napr. v hinduizme uz 7 tisic rokov :o) ale ine kultury menia svoje hodnoty padom jedneho rezimu a budovanim dalsieho rezimu. Aj jeden bod aj druhy bod sa navzajom nevylucuju. Ponukaju alternativu a slobodu vyberu tradicionalizmu a novotarstva, ktore sa odvija vzdy od toho co uz tu je.

    Spolocnost je od vekov pocatia v rozpore. My ludia sme v rozpore. Bez rozporu a vnutorneho/ vonkajsieho boja by nebolo zmien.

    Na margo tej skoly. To uz je moj a tvoj nazor. Zalezi od tvojej viery, postoja. Ja ti nazor, ze sa len rozpamatavame neberem a nevylucuje to moj nazor, ze zivot je skola a proces ucenia.

    a k bodu 13 :o)
    ja som mimo vacsiny a teda si to pochopil dost jasne i ked si dost mylne povedal, ze sa niekam presuvam. V skutocnosti je aj mensina zahrnuta vo vacsine a aj ludia ako ja zijuci mimo spolocnosti, majuci vlastne pravidla, hodnoty a ine nazory ako ma vacsina ziju vlastne v spolocnosti a jej socialno-pravnom usporiadani. Podporujem inakost, kreativitu, rozvoj techniky a aj rozvoj duchovna/ kultury, ale aj iste hodnoty, normy, zakony, ktore umoznuju ludom zit v mieri, v tolerancii, nazorovej pluralite a v spolocensky socialno/ kulturnom prostredi, ktore neupada, nenici ale nieco dava.
  • 11. novembra 2007 13:10:13 CET
    ...predstavit sa da vsetko, to co myslis ty, je ze by si to nechcel prezivat v skutocnosti. ja si predstavit, ze by som bol vo vztahu 24/7 ako sub viem a vlastne sa cudujem, preco este nie som. no, necudujem, lebo viem, ze prirodzene dominantnych zien plus tych, ktore to v sebe zatial neobjavili, je sice viac nez dost, ale kvoli mnohym stupidnym kulturno etickym cirkevnym atd normam, sa ludia obavaju vyjadrit samych seba, a preto je hladanie take tazke. ale verim!!!
  • 11. novembra 2007 12:46:35 CET
    v podstate suhlasim, az na par detajlov. necital uz nahodou drak hovory s bohom? ...znova vsetkym doporucujem!!! teraz tie detajly: body 5 a 8 si navzajom protirecia, zakony a normy su takisto relativne, ved preco podla zakona mozes napriklad v holandsku v pohode robit to, co inde nie?! takze prec so vsetkymi zakonmi a kulturnoetickymi normami! ad.10:zivot neni skola, v skutocnosti uz vsetko vieme, treba sa len rozpamatat. ale viem ako to myslis. ad.13: tym,ze menis svoj postoj a presuvas sa z vacsiny do nevacsiny, menis vlastne postoj tej vacsiny, chapes? takze zmenme seba a zmenime cely svet!!! RESPECT!
  • 11. novembra 2007 12:38:44 CET
    Viem, ze uz opakujem povedane, ale:
  • 11. novembra 2007 11:33:44 CET
    ...
    Neviem si predstaviť, že by som bol vo vzťahu D/S 24/7.... viem si predstaviť, že by som bol submisívny len VTEDY, ak mám na to chuť a nie vždy... Ja totiž som od prírody skôr dominantný... ale ešte som v sebe dominanciu nerozvinul...
  • 10. novembra 2007 19:02:26 CET
  • 10. novembra 2007 17:54:28 CET
  • 10. novembra 2007 13:21:52 CET
    Moj nazor je takyto :

    1. Media skresluju, zefektivnuju, zastrasuju, dezinformuju a len poniektoré nejdu na úkor biznisu do polopravd a snazia sa objektivne a nestranne informovat citatela.

    2. Media radi podplacaju psychologov, psychiatrov, lekarov aby vyjadrili ten svoj nazor, ktory media potrebuju a ktory sa im momentalne hodi.

    3. Nie kazdy nazor novinara, psychologa, lekara, politika je ten pravdivy.. ten spravny.. ten , ktory by mal byt vystihovatelom daneho stavu, problemu ci danej situacie.

    4. Nazor vacsiny nemusi byt vzdy ten pravdivy.

    5. Normy, postoje, hodnoty, verejne nazory a nalady sa menia nielen neustale historicky, socialne a kulturne ale aj etapovo z roka na rok.. Normy, tradicie, zvyky su v procese zmien.

    6. Dnes nieco je uchylka, odychlka a deviacia a zajtra to uz tak byt nemusi.

    7. Bud hladime na dezinformacie, polopravdy, zavadzania a tlacenia do hlav s posvatnou uctou a bereme ich za merne hodnoty alebo si utvarame svoj nezavisly a jedinecny nazor na dane oblasti.

    8. Som za dodrziavanie danych zakonov a kulturno-etickych noriem ale niesom za tlacenie klamstiev a toho co sa hodi tym co tahaju momentalne za nitky.

    9. Vsetkeho vela skodi a rovnako skodi aj nedostatok. To plati pre kazdu oblast zivota.

    10. Budme sami sebou, dajme si sancu poznat danu vec z viacerych uhlov, hladajme v sebe aj mimo seba , neuzatvarajme sa a nazykryvajme si oci len pre to, ze to je jednoduchsie. Neodsudzujme, nehanme a netvarme sa , ze len mi pozname pravdu. Ak sa pozrieme na veci obcas aj pohladom toho druheho zistime, ze kazdy ma svoju vlastnu pravdu.. niekto zije z toho co mu ponuka vacsina a niekto sa stale hlada . No v podstate je cely zivot skola, proces sebapoznavania a aj poznavania sveta a aj nas samych.

    11. Sexualna orientacia, narodnosti, rasa, nabozenstva su castou temou diskusii a polemik. Dobré žradlo pre media. Sexualita je casto zneuzivana za ucelom obchodu a biznisu, mediami prepierana, sexualita je silna energia a nasa podstatna cast, nas samych. Najlepsie sa proti nam zneuziva to co nas samych najviac zaujima.

    12. Vzdy teda budu skupiny , media, normy a tradicie, ktore budu odsudzovat napr. inakost, homosexualitu, bdsm no my by sme mali zit svoje zivoty co najlepsie, riadit sa sebou a utvarat si nazory a postoje nezavisle na meniacich sa okolnostiach a momentalnom postoji medii, vacsiny. Zi a nechaj zit. Chovaj sa k druhym ako chces aby sa oni stavali k tebe a nesnazit sa stat proti vetru.

    13. My postoj vacsiny nezmenime, ani nezmenime normy.. jedine co mozme zmenit, ze aspon my bdsm orientovani alebo inaki budeme tolerantni sami k sebe a k inej inakosti.