Forums » Nekategorizováno

FATÁLNÍ NEPOMĚR DOMINANTNÍCH ŽEN A SUBMISIVNÍCH MUŽŮ???

    • 2 posts
    11. marca 2005 6:57:27 CET
    Vies ono je to trosku inak. Mrzi ma, ze vela ludi len kritizuje. Ono su fajn slova o tom ako sa ma scena rozvijat a atd. Ona sa ale nebude rozvijat bez toho aby sa nasiel niekto kto pre nu nieco spravi. V Cechach to bol Rider, ktory uz 5,5 roka sponzoruje a spravuje server bdsm.cz. Na Slovensku sme sa o to snazili viacery ale nejak kazda snaha zatial viac menej padla. Teraz sa rozbehol tento projekt Dsmana (comu som strasne rada). Existuje jeden pekny citat podla ktoreho by sme sa mali spravat: Nepytaj sa co moze druhy spravit pre teba, pytaj sa co mozes spravit ty pre neho.
    • 2 posts
    11. marca 2005 0:16:30 CET
    len strucne sa vyjdrim k tvojim komentarom. podla nicku predpokladas, ze hladam dominu, nick je len nick, subik este neznamena ako si niektore zeny al. aj muzi myslia otrok, sluha a nula. je to len slangove podstatne meno od slova submisivny a trosicku znali ludia v problematike BDSM vedia, ze treba rozlisovat slova domina - dominantna a otrok - submisivny. a ti viac znalejsi aj to, ze submisivita ma niekolko stupnov, tusim 7 al. 9 neviem presne... ja viem kam patrim a aj viem co hladam... a ja som o slovenskej BDSM scene len pomlcal, to znamena ze som nevyjadril ziadny "arogantny" nazor, avsak Nenufer ma zrejme iny nazor... ale to je o inom. a vek nie je podstatny, ale o tom nikoho presviedcat nemusim. Ale paci sa mi ako si sa snazil odhadnut dokonca moj bezny zivot... avsak to ze sa mylis, ti moze byt uplne vlastne jedno, pretoze by si bol velmi slaby psycholog...
    • 2 posts
    11. marca 2005 0:09:17 CET
    kedze ta "nebavim" tak ti odpoviem len velmi strucne. bdsm scena by mala fungovat takmer uplne samostatne, pretoze je zalozena na prirodzenych potrebach a pudoch jednotlicov a kazdy jednotlivec sledovanim svojich zaujmov prispieva k jej rozsirovaniu ako celku.
    • 2 posts
    10. marca 2005 23:06:26 CET
    Ludia ktory "vytriezveli" zo slovenskej BDSM sceny a pritom pre nu nic nespravili ma uz skutocne nebavia. Pripajam sa k Petrovi, co si spravil pre to aby sa scena rozvijala?
  • 10. marca 2005 4:48:56 CET
    Pises ze si velmi mlady ale ze uz si vytriezvel, ono mozno si vytriezvel iba preto ze nemas dostatok trpezlivosti. Ono vlastne z celeho Tvojho prispevku je citit skor pesimizmus, ak je ho citit aj v beznom prejave ked chces s nejakou len pokecat tak sa ani necuduj ze nemaju zaujem. Je totiz dost ludi co sa s nimi budu bavit a nebudu na ne prenasat pesimizmus. Podla nicku predpokladam ze hladas dominu. Ber to tak ze vo femdom je to trosku obratene voci "beznemu" zivotu kde je vlastne zena korist a muz je lovec. V podstate ked chces mat u Dominy uspech musis sa nechat ulovit, musi vydiet ze vies komunikovat o vsetkom, musis byt pre nu velmi zaujimavy a aj trosku nedostupny (lahka korist nie je to prave).
    Neviem co mas proti BDSM scene na slovensku ale ja ju uz par mesiacov sledujem ale teba som este nikde nezaregistroval. Takze skus sa mozno trosku zviditelnit a aj BDSM scena bude pre Teba viditelnejsia.
    Co sa tyka toho ze v CR by si nemal problem, preco si idealizujes situaciu v CR, skus sa opytat Nenufer alebo Kacira ako to tam je je to tam totiz skoro rovnake jediny rozdiel je v tom ze ku scene v CR sa hlasi podstatne viac ludi, je to vo vacsej otvorenosti cechov, pamatam si v roku 2001 zraz na Starej Poste v Prahe kde bolo zucastnenych 120 ludi, bolo to pred 4 rokmi a bolo ich na jednom zraze viac ako je momentalne ludi na slovensku ktory sa ku BDSM verejne hlasia. Ale to ze su otvorenejsi je len vyvoj celej spolocnosti a kazda spolocnost sa zacina u jedincov (ale toto uz patri do ineho fora)
    A ku Tvojmu prianiu najivnejsim nech sa im splnia ich sny, mne osobne sa splnili a velkej miere mojich priatelov tiez a co je zaujimave tak vacsine sa splnili uplne mimo internetu.
    • 1 posts
    10. marca 2005 1:24:45 CET
    HM,je fakt ze slovaci su podstatne konzervativnejsi-teda aspon mam taky dojem,ked sledujem okolie...staci sa pozriet na nase media,ako zvelicuju banality (ako napr ze sa nejaka niekde kupala hore bez,najlepsie niekde v zahranici) a reakciu ludi...pritom vsade vo svete je to uplne normalne a clovek to uz aj ignoruje...berie ako samozrejmost...vsade na svete padaju tabu, to len my akosi zaostavame.Velmi dobre si pametam udivene,priam zdesene reakcie velmi maleho okruhu tych znamych,ktori sa nahodou dozvedeli o mojej orientacii a musim povedat,ze ma ich predsudky dost sklamali.Dalsia vec je,ze okrem zainteresovanych nema takmer nikto predstavu co to vlastne bdsm je a v akom rozpeti sa vlastne rozprestiera.Kazdy hned usudi ze ide o vysostne vyraznu formu absolutne chorej perverzie...a mna z toho ide trafit slak...
  • 10. marca 2005 0:14:19 CET
    ja len doplnim statistiky :))
    90 % zien sa boji prejavit, resp neprejavi svoju dominanciu...
    a su aj take kur***cky, ktore ked zistia, ze muzi su ochotni platit za "sluzby dominy", jednoducho sa na dominy hraju a inkasuju peniazky... uz davno som vytriezvel z realneho sveta s/m, a to som este VEEELMMI MLADY :))
    aj na tejto stranke, clovek chce s nejakou len pokecat a nedocka sa ani len odpovede... a o bdsm scene na Slovensku radsej pomlcim... v CR by som nemal problem najst to co hladam, mlade, zrele, pekne, skarede, fetisistky, latexacky, tam jednoducho take zeny SU !!!!! a aky je rozdiel ?? len pocet obyvatelstva nasich krajin ?? TO URCITE NIE !!! a takisto v inych krajinach... staci pozriet weby zahranicnych domin, dominantnych zien, zoznamky v zahranici a kazdy pochopi, ze na SLOVENSKU NIECO NIE JE V PORIADKU !!! Cela existencia sveta je zalozena na rovnovahe... ale tu sa akosi straca, a ten pomer medzi subm. muzami a dominantnymi zenami je znacne VELKY, s tym sa neda nesuhlasit. a kedze uz nemam chut nadavat... tak koncim tento prispevok :)) a prajem vela stastia tym naivnejsim... ktori si myslia ze si splnia svoje sny...
  • 9. marca 2005 20:35:23 CET
    Tiez si nemyslim ze je too take strasne s tym nepomerom a pravdepodobnostou stretnut partnerku (1. cena v lotte)... Podla mna je dolezita aj kvalita inzeratov. Mozno ta prva cena v lotte plati pre inzeraty ako "Hladam dominu, splnim kazdy rozkaz..."
  • 9. marca 2005 15:02:38 CET
    Rolli trafil klinec po hlavičke.
    Je veľmi jednoduché napísať "som otrok a hladám pani". Ak by mal človek všetko vo svojom živote ako na striebornom podnose, tak by celý ten život stál za ...
    Treba sa snažiť.
    Citlivo pristupovať k priateľke a pomaličky, nenásilne jej odkryť aj túto skrytú časť svojej povahy. Existuje určitá pravdepodobnosť, že budete mať štastie.
    Tak ako som to mal s priateľkou.
    Trocha snahy a - keďže ženy sú úžasné a hlboké bytosti - obnažíte v nich také veci až by sa jeden divil.
  • 9. marca 2005 10:56:20 CET
    myslim ze take zle to nie je . ked hladate iba na nete a stylom hladam Pani alebo hladam subinku tak sa necudujte .
    Ja som partnerku nasiel v beznom zivote a ani nevedela ze skryva v sebe bdsm nikto jej pred tym neukazal caro tohto sveta . A teraz je v tomto ohromna . tak nezufajte a neplacte ale skuste hladat v realite uvidite ako rychlo natrafite na toho spravneho partnera:-))
  • 8. marca 2005 16:50:02 CET
    Aby som to presnejsie vystihol, podla netu mozeme hodnotit len inzeraty, a nie vsetkych potencialnych inzerujucich. Jeden priklad z vlastnej skusenosti: chcel so preverit funkcnost isteho "inzercneho portalu" nastvany tym, ze mi neprisla odpoved na inzerat - podal som inzerat ako zena. To by ste sa divili kolko a akych odpovedi prislo. Ludovo povedane dockat sa uspesnej reakcie na inzerat podanej ako sub je asi rovnaka sanca ako vyhrat 1.cenu v Lotte.
    • 3 posts
    8. marca 2005 0:26:41 CET
    Žen a mužů je přibližně stejně. Dominantních žen by logicky mělo být stejně jak submisivních mužů, protože obojí je malinko anomálie. Mužský princip "jang" je totiž ten aktivní, dominantní, kdežto ženský princip "jin" je pasivní, submisivní. Není to přesně řečeno, ale tak nějak to je. Submisivní muž má tedy v sobě část ženského jin principu, dominantní žena zase část jang mužského.
    Kamarád hledá už dlouhou dobu partnerku - subinku - masochistku, naděje vysvitla - nepotkal ji ale na netu, ale někde na mejdanu, ta holka o BDSM a internetu prakticky nic neví, ale BDSM má v sobě... Proč to říkám ? Protože je potřeba hledat všude, nespoléhat se jen na net...
    Na druhou stranu - dát se na koncertě vážné hudby do řeči s ženou a bez obalu jí začít vnucovat, že ona je tou pravou Dominou a začít jí diktovat, co že má všechno se mnou dělat - to je přece blbost... :-)
    Poměr žen a mužů na internetu by si možná zasloužil lepší studii, ale namátkou na serveru Lide.cz je v tuto minutu tato situace:
    Seznámit se chce 41 983 mužů a 36 136 žen.
    Pomocí serveru Lidé.cz se ostatním představuje 130 439 mužů a 115 871 žen.
    Zkopírována čísla zveřejněná před momentem serverem, na který chodí hodně lidí. Ten poměr rozhodně není tak strašný, jak byl zde zmíněn. Je to náhoda, nebo chyba v úvaze ? Co vy na to ?
  • 7. marca 2005 19:26:23 CET
    asi je to tak, ale ako by to vyzeralo keby na svete bolo menej otrokov ako domin??? Ved to by bola vzbura, ale aj ja napr. marne hladam uz takmer 2 roky.
  • 7. marca 2005 13:22:42 CET
    Viem, ze to co napisem je svetla vynimka, ale na poslednej akcii v BDSM klube bol fatalny nepomer vhodnych volnych subikov, takze v globale vam davam za pravdu, ale posledna skusenost je uplne opacna...
  • 22. februára 2005 15:26:37 CET
    Ahoj, ty počty žen a mužů zde na těchto stránkách jsem dal jen pro ilustraci, je samozřejmě známým faktem, že na netu se angažuje na celém světě více mužů než žen a v oblasti erotiky to platí o to více. To posléze jmenované však neznáme jen z netu, ale i z normálního života( kde kdejaký subík může mít se svým aktivismem vůči ženám problémy, jeho chápání sexuality přeci spíše odpovídá tomu být ženou uloven než ji ulovit) Avšak aktivní úloha žen se naštestí v tomto ohledu postupně zvyšuje - další pozitivní správa. Existuje mnoho výzkumů lidské sexuality a jejich bdsm aspektů, jejichž výsledky však do sebe příliš nezapadají, každopádně se ovšem všechny defacto shodují na tom, že submisvních mužů je v populaci (shoda o velikosti tohoto nepoměru však není) 2 až 10 krát více než dominantních žen. Samozřejmě v našem světě existuje mnoho disproporcí a nerovnosti. To však neznamená, že se, i když máme třeba velmi stížené podmínky pro to si partnerku pro uspokojení našich fantazií najít, tohoto nároku vzdáme a nebudeme se snažit ji nějakým způsobem najít.
  • 21. februára 2005 22:59:42 CET
    Pozorne som tvoj príspevok prečítal a myslím že v mnohom máš pravdu. Konštatuješ rôzne fakty a s väčšinou sa nedá nesúhlasiť... zhrnúť by sa to dalo do vety, že "dominantných žien sa prezentuje na nete oveľa menej ako submisívnych mužov..." Na záver sa pýtaš akým spôsobom je vhodné na tento nepomer reagovať...

    No... nemyslím že by bolo nejako zvlášť potrebné "reagovať" na tento nepomer. Podobných "nepomerov" je na tejto našej planéte kopec a to v rôznych oblastiach. Ja si však nemyslím že to, že v konečnom dôsledku je na nete oveľa viac submisívnych mužov podávajúcic inzeráty a prispievajúcich do fór a podobne, ako dominantných žien, je len otázkou toho, že ich je proste viac...

    Áno, zrejme ich viac bude, ale tých faktorov bude asi aj tak niekoľko. Celkove na nete sa hýbe viac mužov ako žien. Niekde som čítal že je to cca 2:1. Takže už samotná pôda netu predurčuje k tomu, aby bol tento pomer, alebo ako ty hovoríš nepomer medzi subíkmi a dominami.
    Ďalej samotný charakter oboch týchto "postáv"... Kým otrok hľadá, prosí, snaží sa... podáva inzeráty atď... Domina je domina. Prisievať do fóra je iná vec, aj občas podať inzerát... ale nejako pravidelne opakovať tie isté inzeráty na troch - štyroch serveroch, akože otroci hláste sa.. atď... to mi pripadá také všeliaké. Skúsim sa empaticky vžiť do toho, že som dominantná baba... podám si 10 inzerátov, že som dominantná baba a hľadám subíka. Možno jeden...

    No neviem, možno sa mýlim. Ale minimálne ten prvý argument, že mužov je proste na nete tak či tak viac myslím si tiež hraje svoju úlohu. Aj inzerátov kde sa hľadá "nezáväzný flirt".. či kde sa predáva mobil, aby som už úplne odbočil, je viac mužských.

    Nevidel by som to teda tak čierne ako kolega Daveponyboy :-)
    Myslím že internet ako taký je ideálny priestor na kontaktovanie sa s ľudmi rovnakej krvnej skupiny. A obzvlášť to myslím si platí, ak sú to ľudia ktorí majú radi akýkoľvek alternatívny spôsob života.