Forums » Nekategorizováno

  • 20. decembra 2004 23:16:36 CET
  • 3. júla 2006 15:37:40 CEST
    Ano, asi nezbývá než ti závidět - leč stále trvám na tom, že pro mě je jedno, na kterém břehu stojím já a na kterém "ten druhý" (či spíše že mám ráda oba břehy oné D-s řeky. A opravdu mám pocit, že většina lidí, s nimiž se setkávám, jsou switch.
    • 6 posts
    1. júla 2006 23:53:46 CEST
    žeby sme káply božskou ? ;o)

    niečo pravdy na tom bude, že ak raz spoznáš a stretneš muža, ktorému dovoliš vojsť do svojho najvnútornejšieho vnútra, že až vtedy spoznáš niečo do teraz nepoznané. Možno som mal šťastie a spoznal užastnu Pani, s ktorou stojac na oboch brehoch rieky sa nechávame unášať tými najfantastickejšími pocitmy, aké si možu dvaja totálne si doverujúci ludia darovať
    • 6 posts
    1. júla 2006 18:43:54 CEST
    Pozor - já bych asi nikdy nemohla mít muže-subíka. A dominant by asi musel být svatý, aby se mnou vydržel. Takže ano - muži-switchovi nechávám na veřejnosti řídící roli.

    Myslím, že muži, který by se trestem dokázal dostat až do mé úplné podstaty, kterého bych si opravdu pustila nejenom k tělu "polovičatě", ale opravdu až do svého nitra - ano, tomu muži bych asi byla oddaná "až za hrob". Přiznávám, že jsem ještě nepotkala muže, který by si z mého pohledu "zasloužil" až takovou důvěru - a současně měl zájem až o takovou hloubku vztahu. Proto těžko mohu hodnotit. Jenže i dominant, který mne touží ovládat, musí vědět, jak - mnoho jich má pocit, že oni si dupnou a vše je jak chtějí, protože subka přece poslouchá. Možná jsem jen potkávala špatné dominanty a dobré switche. Pravdou je to, že z jedním dle jeho slov switchem se hodně bavíme, já v sub roli a plně mi to vyhovuje, ač jde občas až "na tělo" - ale nikdy nejde nikam, kam bych já v podstatě nechtěla, aby šel.

    (Možná jsem poznamenaná tím, že mám s muži špatné zkušenosti a podvědomě se jich bojím - proto se bojím si je pustit k tělu.)
    • 6 posts
    1. júla 2006 14:07:23 CEST
    síce chceš miešať všeobecne zaužívane predstavy širokej verejnosti so sukromým dvoch d/s pozitívnych ludí, v podstate sa Ti to darí, možno to znášaš trochu na verejnosti ťažšie, pretože tam prenechávaš mužovi - subíkovi/switchovi hlavnú ulohu ale dobre. Je to tvoj svet, žiješ si v nom a si v nom spokojná.

    Ked tak nad tým zauvažujem, kto vie ako by si sa tvárila a ako by si preživala taký poriadny trest, ktorý by Ti vošiel do úplnej Tvojej podstaty, po ktorom by si padla na kolená, nalomená a prosiaca o pokračovanie. V jednom bode, cíti ako domina a tak aj subík, že je presne tam, kde to je pre neho jedinečné ... opakovatelné, ale jedinečné. Skrátka ... switch je poloniečo
    • 6 posts
    1. júla 2006 12:38:37 CEST
    V tomto mám právě pocit, že mne nechápeš - mám jistou představu o jasném rozložení rolí v domácnosti - prostě muž je ten "dominantní" a vládne co se týče hlavně vystupování rodiny na venek. Žena zase "vládne" domácnosti jako takové (prostě muž neřeší, co bude k obědu). Muž je z tohoto pohledu ten silný - na druhou stranu obecně je známo, že ženy jsou v mnoha věcech mnohem silnější než muži. V mém modelu se každý občas potřebuje dostat do té dominantní-řídící-vedoucí role a občas být v té submisivní-ochraňované-podřízené. Možná mám ty role i trošku jinak než je máš ty, každý jsme jiný, mě to vyhovuje takto v mých představách.

    Chápu, že subík opěvující svoji dominu jako svou paní jí těžko bude chtít vládnout. Na druhou stranu je opravdu mnoho takových, kteří v sobě mají obě tendence - každý v jiné intenzitě. Ale ti nejdou do vztahu s tím, že jeden je D a druhý je s, ti jdou do vztahu s tím, že prostě fungují na nějakém rozdělení rolí - a v okamžiku, kdy přijde na hrátky (či i domluvené jiné věci), jeden z nich převezme D a druhý s roli (přičemž je možné je prohodit i uprostřed "scénky" - zase dle cítění obou).

    Ale u mě vše vychází z toho, že mnoho subíků mi přišlo příliš změkčilých a já mám ráda silné muže. A s dominantem bych se asi brzy "sežrala", na to jsem sama příliš dominantní. Switchů je přitom mnoho, jsou to "osobnosti", rádi si hrají oboustranně - a přitom jsou ochotní akceptovat mé řídící tendence.
    • 6 posts
    1. júla 2006 8:01:36 CEST
    každý máme svoj názor, čo je správne, pretože, každý z nás prežíva a vníma bdsm tým " svojím pohladom ", samozrejme si myslíme, že ten náš pohlad a preciťovanie je to najsprávnejšie. Pokiaľ by sme sa bavili o bdsm ako takom, súhlasím s Tebou, že je tam možnosť a aj chuť prehodiť si ulohy. V D/s vzťahu a teraz myslím vzťah dvoch ludí, kde je jeden D a druhý s, kde je ešte aj niečo viac ako len D/s ... neexistuje aby sa domina alebo subík switchol, Prečo ? ... pretože tak ako bytostne tuži Domina vládnuť, tak isto úži subik byť ovládaný a v tom " vláadnuť a byť ovládaný " hladaj psyché ... vnútorné srdiečka nás nepustia sa switchnuť.

    Pozri sa na D/s cez pocity, vnímanie, vnútorné naplnenie a verím tomu, že budeš so mnou súhlasiť.
    • 6 posts
    1. júla 2006 8:01:10 CEST
    každý máme svoj názor, čo je správne, pretože, každý z nás prežíva a vníma bdsm tým " svojím pohladom ", samozrejme si myslíme, že ten náš pohlad a preciťovanie je to najsprávnejšie. Pokiaľ by sme sa bavili o bdsm ako takom, súhlasím s Tebou, že je tam možnosť a aj chuť prehodiť si ulohy. V D/s vzťahu a teraz myslím vzťah dvoch ludí, kde je jeden D a druhý s, kde je ešte aj niečo viac ako len D/s ... neexistuje aby sa domina alebo subík switchol, Prečo ? ... pretože tak ako bytostne tuži Domina vládnuť, tak isto úži subik byť ovládaný a v tom " vláadnuť a byť ovládaný " hladaj psyché ... vnútorné srdiečka nás nepustia sa switchnuť.

    Pozri sa na D/s cez pocity, vnímanie, vnútorné naplnenie a verím tomu, že budeš so mnou súhlasiť.
  • 30. júna 2006 20:37:11 CEST
    Proč myslíš, že není možné být switch? A proč se vývoj zastavil "někde uprostřed"? Proč se mi potom tolik dominantů rádo přizná, že si velmi váží situací, když si to doma prohodí? Proč tolik lidí obecně touží alespoň občas střídat role?

    (Vidíš, já zase nemám ráda typické "subíky"... ale tím neříkám, že chlap-subík je nějaký špatný, opožděný či cokoli... a často i mezi nimi najdu fajn lidi - a to občas i na chatu, kde se s extrémy potkávám nejčastěji.)

    Jestli ti můj příspěvek přijde hodně ostrý, omlouvám se, ale ten tvůj mi přišel (možná špatně) vyloženě útočný.

    Byť přiznávám, že já taktéž nejsem typický switch... jsem primárně masochistka a pak dominant, s občasnými sadistickými sklony (a není příliš mnoho osob, které u mne mají autoritu, ale mají-li, nemám problém být vůči nimi v sub roli - či to střídat dle nálady).
    • 6 posts
    28. júna 2006 21:56:18 CEST
    bez urážky ... definicia pojmu SWITCH mi je absolutne jasná, moj názor je však taký, že u jedinca ktorý je switch sa nejakým sposobom zastavil vývoj uprostred, už vobec nesuhlasim s názorom že iba switch dokáže porozumieť potrebám oboch brehov rieky, som " iba " sub. a nemenil by som s nikým na svete. Z hladiska psychologie d/s vzťahu nie je možné byť switch a hranie sa na doktora a pacienta alebo na učitela a žiaka prenechajte detom.
  • 28. júna 2006 15:00:09 CEST
    Zlatko plne s tebou súhlasím, si jednoducho moja favoritka .-)
  • 23. júna 2006 18:04:18 CEST
    Já myslím, že není třeba být bisexuální - leda by si chtěli povídat o kráskách v okolí... protože pokud mají vzájemné zaměření jeden na druhého, je jedno, zda to jsou dva hetero muž a žena nebo dva gayové či dvě lesby - pokud nechtějí tedy dělat nějaké větší party. Kdežto když už jsou dva - tak maximum hrátek umožní právě to, že jsou switch.
  • 16. júna 2006 13:24:13 CEST
    dvaja bi by bol uplny ideal ale zatiaľ to je viac ako utopia....ale bolo by to ozaj sjuper
  • 21. mája 2006 21:33:51 CEST
    idealne spojenie su dvaja bisexualni switch...:)
  • 21. mája 2006 20:34:15 CEST
    ...sexuálních fantasií z obou stran... když se navíc sejdou dva podobného myšlení, je to neskutečně krásné! teď to prožívám a je to...
  • 18. mája 2006 19:12:51 CEST
    hej. a pritom o nic predsa nejde...je to ako v politike, my sme ti liberalni...:D
  • 18. mája 2006 15:29:57 CEST
    Ahojky, mám v poslední době pocit, že mě čistí D či čistí S nechápou, že to myšlení mám fakt někde jinde - stává se vám to taky?
  • 18. mája 2006 11:03:02 CEST
    som switch a uzasne sdi to vystihla, tiez som viac dom a zijem vo vztahu s clovekom ktory je na tom tak isto zatial sme sa vzdy zhodli a vzdy sme boli spokojny a Peter32 - a ked sme obaja D tak potom silnejsi a sikovnejsi vyhrava ;-) presne tak
  • 10. apríla 2006 1:57:01 CEST
    Je super něco moci vyzkoušet - ale myslím, že je to jen pro některé nátury - zjišťuji, že jsou dominanti, kteří nejsou masochisti a bolest nevnímají jako něco vzrušujícího. A nevím, jak u vás, alespoň u mě je docela i rozdíl v tom, co se mi líbí dělat a co se mi líbí "trpět".
  • 8. apríla 2006 20:47:46 CEST
    Presne tak, myslim, ze ten, kto dokaze vychutnat aj D aj s poziciu najlepsie pozna problematiku a v pripade vzitia sa do role moze prave preto byt lepsim dominantom alebo subikom. Nechapem, ako mozu niektori dominanti hovorit, ze dominant, ktory ma rad aj sub poziciu je nejaky menejcenny. Ja som tiez swithc a som ovela viac dominantna ako submisivna, ale bolest dakedy vyslovene potrebujem a byt v sub pozici je pre mna relax a moznost vypnut...
    • 1 posts
    10. februára 2006 19:39:16 CET
    Len switch dokonalé pozná d/s. Čistý dom. nikdy nevie pochopiť po čom túži subík a čistý subík nikdy nevie sa vžiť do túžob dominujúceho
    • 1 posts
    10. februára 2006 19:31:33 CET
    neverím, že sa nájde človek, ktorý by nepocítil aspon raz túžbu stáť na "druhej strane" :-))
  • 10. februára 2006 18:35:42 CET
    Myslim si ze pre riadne emocionalne vlozenie sa do role dominanta je dolezite aby dominant vedel aka je ta bolest trebars aj trstenicou.Potom vie pochopit a precitit lepsie reakcie subinky pocas vyprasku co je len plus pre samotny vztah.
  • 2. januára 2006 18:49:50 CET
    Ja osobne som tiez switch aj ked sa musim priznat ze som viac dominantny ako submisivny ale raz za cas predsa neuskodi zmena...
  • 30. decembra 2005 18:15:47 CET
    Suhlasim s tebou v tom, ze D/s vztah je zakladom a podstatou ludskej sexuality. Ti,co maju chut a odvahu zaoberat sa nou hlbsie, nepotlacat svoje prirodzene tuzby a potreby sa dostanu naozaj dalej. Ziadna rezignacia, neboj! Ja som v podstate "univerzalny vojak" - tak chapem termin switch - spolieham sa hlavne na svoje instinkty...
  • 5. decembra 2005 18:18:21 CET
    Kto neskúša,ten nemôže nič dokázať.Z konca tvojho príspevku cítiť určitú rezignáciu...
    Skúsenosť z tvojich 18 bola určite zaujímavá,pretože zrejme bola prvá.
    Život beží ďalej,nezostávaj len pri spomienkach.Potom sa zmení aj pohlad na veci súčasné a nebudú tak ovplyvňované minulosťou.Nedovol,aby život bežal oklo teba,ale bež s ním.Vnímaj,pozeraj,počúvaj a čítaj pozornejšie a uvidíš,že ťa možno stretne ešte niečo krajšie.BDSM je v každom z nás,akurát u niekoho rozvinutá,u niekoho skoro nič.Večný boj o ovládanie druhých,ale i samého seba.Niekomu vyhovuje vyváženosť obidvoch zložiek,niekomu nerovnováha.Vieš,čo vyhovuje tebe?A potom si polož otázku,do akej miery si switch a prečo.