Forums » Nekategorizováno

Dominacia a submisivita, Dar? alebo Prekliatie!

  • 26. marca 2007 11:21:07 CEST
    Souhlas. I když možná i mezi vanilkáři jsou tací, kteří dokážou svůj sex pomocí fantazie a vynalézavosti držet daleko pryč od stereotypu, možná pak ale občas i za cenu využití nevanilkových témat. Určitě je to ale tak, že my máme daleko víc možností k vzájemnému kombinování. Jsou mezi námi také daleko větší rozdíly v přístupu k jednotlivým praktikám než mezi vanilkáři.
  • 26. marca 2007 9:11:31 CEST
    Podle mně je bdsm život mnohem pestřejší a bohatší, než vanilkový. Možná se na mě sesypou všichni bagatelizátoři bdsm, jichž je zejména v české bdsm komunitě přehršel, ale já to tak prostě cítím.
  • 25. marca 2007 13:47:59 CEST
    Je to jen otázka pohledu. Kdyby to bylo jednoduché, ani by mne to snad nebavilo, vždyť v D/s vztahu nejde jen o sex a následné vyšplíchnutí. A i toho je nakonec dost, jde o to jen snažit se naplnit úděl.
  • 25. marca 2007 11:24:55 CEST
    No kažopádně je to složitější po všech stránkách. Kdyby mě normální sex bavil tak jako s/d/SM - život by vypadal úplně jinak. Asi bych byl sex. maniak ... Najít partnerku pro běžný sex a vanilkový vztah je samozřejmě daleko jednodušší. To by mohl popřít jen naprostý ignorant. Nezbývá nám než to přijmout, jak to je
  • 24. marca 2007 23:19:00 CET
    Anebo obráceně, je to dar, protože nemusíme ztrácet čas kvanty sice pěkných ale přece jen husiček a můžeme se v klidu orientovat na ty správné Dámy :-))))
  • 24. marca 2007 12:59:30 CET
    Je to prokletí.Ale musíme se s tím všichni vyrovnat.myslím, že kdyby jsem nebyli submisivní tak by život většiny subíků byl tisíckrát snažší...stačí aby si každý z Vás vzpoměl na skvělé holky které musel opustit protože nebyly Dom...
  • 1. marca 2007 8:44:50 CET
    he he Yooooo yo aj ked neviem kto to bol.
  • 1. marca 2007 7:00:00 CET
    Jak se dívám, tak jednoznačná odpověď na otázku dar nebo prokletí nebude. Každý to logicky cítí jinak.
    Ale jistě něco máme ( měli bychom mít) společné. Protikladný vztah Dominant versus submisiv nás docela spolehlivě trénuje v respektu a toleranci k tomu druhému a v tomto směru je oproti zbytku společnosti SM komunita na výši.
  • 1. marca 2007 0:02:32 CET
    Podla mna to je dar.... ved sme niecim vynimocni... zda sa mi ze BDSM ludia su istym sposobom aj sensitivnejsi voci psychyckym podnetom neveim...

    kazdopadne to beriem ze to je isty sposob vynimocnosti :DD a je to fajn
  • 28. februára 2007 22:09:42 CET
    Ty nejsi Anubis, ty jsi Dionýsos he he
  • 28. februára 2007 17:44:17 CET
    pekny nadpis tohoto fora yo ha ha kazdy jedinec je bud dominantny alebo sub. Takze asi sme vsetci prekliaty IQ 000.
  • 28. februára 2007 17:27:43 CET
    No ne kazdej dom jedinec to uzna
  • 28. februára 2007 14:06:07 CET
    Proč by tě kdo pranýřoval, chlape?:) Vždyť máš pravdu..
    • 2 posts
    28. februára 2007 12:17:50 CET
    nesouhlasím s tvojím názorem že rovnocené vztahy jsou utrpení duše a těla. 100% záleží na lidech který v tom vztahu žijí. Vztach je o kompromisech a ustupcích a to jak v klasickem tak i v BDSM.
    • 2 posts
    28. februára 2007 12:14:54 CET
    Submisivita a dominance není dar ani prokletí, je to součást nas všech kdo má co do činění s BDSM. Zbavit se svojí at dominantní či submisivní stránky, by bylo jako by se člověk pokoušel odtrhnout část svojí duše. V mnoha příspěvcích na tuto tému jsem četl, že vanilkoví sex je stereotipní. Já osobně to tak nevidím. Se svojí partnerkou , která je současně aj moje Paní si užíváme jak vanilkového sexu tak i bdsm. a nevidíme v tom rozdíl, stekně jako v BDSM záleží na kreativitě a fantazi aby se objevovali nové možnosti. I v BDSM hrozý stereotyp stejně jako ve vanilkovém sexu kdy schází již zmíněná fantazije. Mnozí dominantní jedinci zapopínaji na jednu vec, že vládnout zmamená sloužit. Kyž sub jedinec vloží do rukou své Paní či Pána svojí duvěru v něj, neměla by sní Paní či Pán nakládat lechkovážně, neboť duvěra ztracená se těžko obnovuje. Asi me za ty dvě poslední věty hožešky pěkně zpraniřují
  • 24. februára 2007 8:08:57 CET
    Well, všeho do času. Sám jsem již něco objevil, teď jen se trefit do volného termínu :-))
    • 2 posts
    23. februára 2007 23:02:05 CET
    V Brne sa tiez konaju kecacie zrazy kde je vstup volny :-))
  • 23. februára 2007 22:32:38 CET
    jsem sice z Brna, ale to je fuk. V Praze jsem často.
    • 2 posts
    23. februára 2007 18:26:17 CET
    Ak sa nemylim tak si z Prahy a tam na ucast na stvrtkovom Alkatraze ziadnu zaruku nepotrebujes, proste prides a budes tam :-)) Kona sa kazde dva tyzdne a bol vcera takze dalsi je az o dva tyzdne
  • 23. februára 2007 18:24:22 CET
    Psal jsem, že se sám zatím se vším snažím srovnat, zatím si "užívám" u domin sám , intimita byla pro mne důležitá. Blížím se k tomu, že bych rád vyrazil i na nějaký sraz, ale zatím nemám kdo by se za mne zaručil.
    • 2 posts
    23. februára 2007 8:30:44 CET
    Podla mna je to prekliatie hlavne pre ludi co si vlastne nevedia priznat ako to s nimi je a svj zivot si podla toho zariadit. Iste su tu na zaklade toho iste komplikacie a obmedzenejsi vyber partnera ale da sa to zmenit a brat to ako prinos. Nasla som si medzi BDSM+ kopu priatelov a to je to co povazujem za plus.
    Prekliatie je to hlavne pre ludi co si partnera najst nevedia a len doma fnukaju ake je to tazke. Ono ale toto chce ist si za svojim a nieco aj preto spravit.
    • 13 posts
    23. februára 2007 8:13:31 CET
    Tak nejako som si to myslel aj ja. Chodíš aj na BDSM sretká?
  • 23. februára 2007 7:55:14 CET
    Souhlasím s Liinou, nelze vztahovat pravděpodobně na všechny lidi, protože každá osobnost se projevuje jinak. Sám mám problém se v životě vyrovnat se svým "BDSM postižením", ale za prokletí to rozhodně nepovažuju. Naopak se snažím svoji diagnostikovanou masochistickou submisivitu začlenit do svého života, tak abych měl uspořádaný život, tedy čas na práci, na svou muziku, na odpočinek, na přátele, na blízkou rodinu a přitom mohl ještě rozvíjet svůj intimní SM svět. Jde to možná pomalu, ale jde to. Pokud bych to klasifikoval jako prokletí, pak by to nešlo, protože by nastoupily deprese a nesmyslné výčitky. Je možné, že to každý vnímá jinak, ale mne svět BDSM fascinuje, líbí se mi i moje bottom role, protože to je i v mé povaze, raději rány přijímám než rozdávám. Pokud jsem s někým z SM světa hovořil, pak to jistě nikdo nevnímal jako prokletí. Ale faktem je, že to byli lidé, kteří si svoji BDSM pozitivitu zcela uvědomovali.
  • 22. februára 2007 8:19:06 CET
    Ani dar.. ani prokletí. Prostě součást osobnosti a na každém z nás záleží, jak se s touto stránkou své osobnosti dokážeme vyrovnat a skloubit ji se zbytkem své osobnosti a svým životem. Ten, kdo to nezvládá může svoje BDSM založení cítit jako prokletí. I ten, kdo nemůže najít vhodného partnera může cítit svoje založení jako prokletí... Ten kdo našel a je šťastný, může to vnímat jako dar.. ALe jak jsem už psala, je to jen součást života - tedy pokud se stane BDSM někomu jedinou součástí života, pro kterou rezignuje na ostatní oblasti, jako psal crowlie, stane se mu BDSM závislostí. A každá závislost je špatná, protože ochuzuje náš život v oblastech, které ho činí úplným. BDSM není prokletí - prokletím je závislost a nezvládnutí sama sebe.
  • 21. februára 2007 23:34:12 CET
    ja hovorim, ze je to prekliatie. je to nespravne ak niekto, kto hlada pomoc z prekliatia sa pyta tych, ktori su prekliati. Lebo mu povedia to, co mu nepomoze. Resp. pomoze mu to akurat ustat v usilovani s tym bojovat. Ja so dokazal az to, ze som sa taker stal osobnym otrokom krasnej zeny. Presne to o com som snival..fakt presne! a ten zivot stal za figu. Sama praca, ziadni priatelia, ziadna zabava, a ziadna sloboda..poculi ste uz slovo perverz? a predstavite si pod tym aj nieco ine ako plynove masky ci kaviar?..tak vedzte, ze perverz je nieco patologicke, co zivotu skor brani ako ho rozvija. A ja okrem toho, ze som prekliaty, mam aj zivot rad..nastastie. Snad tuzba po zivote zvitazi nad tuzbou po ponizeni, otrocine a neslobode.