Forums » Nekategorizováno

Hlasite sa na verejnosti k BDSM ?

  • 21. augusta 2011 17:16:11 CEST
    Díky, to jsi dneska už druhá
  • 21. augusta 2011 17:14:18 CEST
    hmm... před pár lety jsem ho někde sehnala, ale myslím to byla hromadná objednávka ze zahraničí....
  • 21. augusta 2011 15:27:37 CEST
    Nevíte někdo, jestli by se někde dal sehnat prsten z Příběhu O? Myslím teď domácí zdroje, vím, že v cizině se to v shopech leckde, ale zdá se mi zbytečně komplikované objednávat něco z venku
    • 0 posts
    2. augusta 2011 17:25:43 CEST
    ja sa hlásim verejne k Ds-ku a mám pocit že moju inakosť okolie akceptuje a ak nie je mi to jedno...neriešim ľudskú hlúposť!
    • 13 posts
    29. júla 2011 7:01:53 CEST
    ako sa označujú subíci? Obojkom?
  • 29. júla 2011 1:10:39 CEST
    Zajímavá otázka. Vím, že mnoho switchů i čistokrevných subíků se označuje za dominanty. Kdo se označí jako submisivní, má potom velké problémy s dobýváním společenské pozice, která dominantovi přísluší tak nějak automaticky. Těžko se vysvětluje, že erotická submisivita a společenská submisivita jsou dvě rozdílné věci.
  • 29. júla 2011 1:06:32 CEST
    Tak je to věc každého, samozřejmě.... ale když to budeš o sobě důsledně tajit, tak se snadno může stát, že to bude tvoje tak osobní věc, že s ní zůstaneš úplně sám.
  • 28. júla 2011 22:55:39 CEST
    Pozrite sa na to takto...
    Keď som chodil do školy, tak som na okuliaroch nosil logo spoločnosti Advanced Micro Devices (AMD) (z ich nálepky na obálke s CD-čkom s technickou dokumentáciou k procesorom, ktorú mi poslali).
    A v autobuse MHD i inde sa na mňa predtým úplne neznámi ľudia obracali s otázkami o mikroarchitektúre K7.

    Čo si myslíte, súdruhovia, ako by to asi dopadlo, keby ste boli označení ako subíci, hm?
  • 28. júla 2011 9:13:04 CEST
    takze:je hlasenie sa k určitej "skupine" nutne?alebo je vecou kazdeho jednotlivca? jamyslim ze to druhe a nikoho nič do toho, čomu verim a čo som
  • 28. júla 2011 9:11:21 CEST
    minulesom videla na aute rybu:kamarat hovori:aha bigotný krestan.
    Na dalsom aute bolo ultralachke lietadlo: a zas: aha člen aeroklubu.
    dam si na krk privesok sdvojitým krizom-som nacionalista?
    ozaj-monada je kruh s bodkou?
  • 23. júla 2011 0:37:27 CEST
    A třeba ta placka se mi opakovaně osvědčila (naposled dneska ) při domluveném setkání s našincem, kterého ještě třeba neznám osobně. Prostě se nestane, že bych oslovil nepravého, resp. byl osloven nepravým. A už proto myslím, že je fajn, že ten symbol je...
  • 23. júla 2011 0:33:19 CEST
    Jen na vysvětlenou: přívěsek mám v 90% času pod tričkem, imho o vyřvávání nejde. S tou plackou je to pravda trochu jinak, ale s ohledem na rozměry to zanikne. A jinak asi oba trošku jinak chápeme to hlásení se. Já si pod tím představil aktivní přístup, už třeba jen ve vztahu ke svému nejbližšímu okolí.
  • 22. júla 2011 14:21:43 CEST
    Chceme-li realizovat své bdsm sny, tak se to bez komunikace a určitého coming outu prostě neobejde. Reklama, marketing, strategie fungují i v této oblasti. Jonak bychom mohli své založení v sobě utavřít na sedmero západů a sbohem.
  • 22. júla 2011 13:27:43 CEST
    Len nechapem ako to suvisi s touto temou.

    A hej, mam.. no nie len k prispevkom :)
  • 22. júla 2011 12:24:13 CEST
    .. ani tak nejde o to, že bude človek prostredníctvom nejakých symbolík "vykrikovať" Aha, ja mám rád BDSM atď. Ale skôr o to, že ho možno vzruśuje a tým aj priťahuje pocit, že ak sa nenápadne prihlási k niečomu, čo pochopí len on a pár ludí, tak to môže vyvolať také to príjemné vnútorné napätie v ňom. Zmyselný pohľad náhodnej okoloidúcej na vašu hrubšiu reťaz na krku, stojí zato. Nevinně.. ale krásne. A ak si niekto myslí, že je to len scénka z Holywoodu, tak to mi je ľúto :)
  • 22. júla 2011 11:45:35 CEST
    na tvojom mieste by som sa veľmi neozýval vymyslieť názov fóra "Regresná psychoanalýza a kontinuita BDSM+ orientácie v korelácii s minulým životom" ťa musela stáť námahy . Ty máš skutočne rigorózny prístup k jednotlivým príspevkom.., by si mi mohol ozrejmiť čo si bol v tom minulom živote?
  • 21. júla 2011 21:44:28 CEST
    tak mne pride placka na batozine ako celkom slusne "vyřvávání", vzhladom k tomu, ze som na podobne detaily dost citlivy.. ale inak vec pohladu, ok
  • 21. júla 2011 20:51:30 CEST
    Souhlasím s Asdareelem. Monáda není žádné vyřvávání, a tím méně bych to dokonce nazval i výstřelkem. Není to žádné protiřečení, tím, že někdo nosí přívěšek, se možná hlásím k určité komunitě, ale zcela jistě tam nejde o prvotní cíl na sebe upozorňovat. A to, jaký je o monády obrovský zájem, je zřetelným důkazem toho, že tam jde spíš o ten vlastní pocit určité sounáležitosti, než o snahu dávat veřejnosti signál ...
  • 21. júla 2011 20:44:45 CEST
    Nemyslím, že by si Lancelot nějak protiřečil. Nic halasně nevyřvává do světa - nikomu nic nevnucuje. Že nosí přívěšek - ano, spousta lidí nosí přívěšky nejrůznějších významů. Kdo ví, ten ví, kdo neví, je mu to jedno. Nošení přívěšku není žádné vyřvávání.
    Někdy je prostě potřeba něco dát diplomaticky najevo bez nějakého hlasitého projevu - a přívěšek je podle mého názoru k tomu dobrým prostředkem.
  • 21. júla 2011 19:13:04 CEST
    Celkom si protirecis.. nemyslis?

    "nemám vůbec žádnou potřebu něco halasně vyřvávat do světa"

    "přívěšek s monádou na krku, popř. placka na batožině"

    Myslim, ze nikto nechodi po ulici a nevykrikuje, ze potrebuje zbicovat a pod. Takze vsetky prispevky postavene na tejto teze su viacmenej zbytocne a tak trochu prvoplanove az alibisticke.

    Takze ANO, hlasis sa na verejnosti k BDSM..

    Neber to osobne, len mi to uz po vsetkych tych prispevkoch co stale omielaju dokola to iste, nedalo nereagovat.
  • 21. júla 2011 18:00:13 CEST
    Popravdě, pokládám to za natolik soukromou a intimní záležitost, že nemám vůbec žádnou potřebu něco halasně vyřvávat do světa. A to ani v prostředí přátel (nepřišla na to nikdy řeč a já nevidím důvod proč téma otevírat). Ač přiznávám, že je v tom i trocha obav. Jediný výstřelek v tomto směru je přívěšek s monádou na krku, popř. placka na batožině. Víc nepotřebuju.
  • 16. júla 2011 16:23:31 CEST
    Zdravim vospolok

    Ako hovorievali uz nase stare matere, aj ked hold asi nie k tejto teme, proti gustu ziaden disputat, takze pokial niekto citi akutnu potrebu sa pochvalit svojim susedom praktikami, co doma stvara, dajme tomu, ze som schopny ho chapat. Treba sa ale podla mna zamysliet na par dalsimi vecami....

    1. Maju o to ludia v okoli naozaj zaujem? Velmi ztazka si viem predstavit, ze by mi moj sused zacal rozpravat o tom, kedy a kde to so svojou manzelkou robili a aka je ta misionarska poloha popierdeli. (poprdeli v sarisskom dialekte...poznamka autora ) Je mi to fakt jedno, je to jeho vec. Nech mu zdravie sluzi, nech sa ma fajn, ale co ja s tym...?

    2. Je naozaj korektne uvadzat ludi do rozpakov? Obojky, bice a urcite druhy oblecenia su predsa druhom vyjadrenia sexuality a vystavenia svojho fetisu. Je podla mna v poriadku, pokial to ludia robia na miestoch, kde su ini ludia s podobnou zalubou, ale preco to davat na obdiv sirokemu okoliu? Z ineho uhla...vacsine ludi sa paci obycajna hola zena :-)...jej pritomnost nikoho neprekvapi na nuda plazi, v strip klube, ci doma v kupelni. Ako by ste sa ale citili, keby vase pat rocne dieta kazdy den stretavalo nahu susedu pri vyberani posty...zena s obojkom je podla mna tak trochu ako keby bola hola...len predstavuje objekt tuzby pre inu skupinu ludi. Sexualita to ale je, a preto si myslim, ze by sa okoliu mala davkovat s rozumom. Nehovorim, ze by zeny nemali nosit nic pritazlive, ci na nohach vysoke opatky. Spolocnost ale pomerne dobre chape, co je este v medziach rozumnej miery chochmesu a co uz posoby nevitane napatie. Myslim si, ze BDSM scena, uz aj v CR a SR, poskytuje dost vela moznost na pochvalenie sa novym outfitom, bez nutnosti obtazovat okolie.

    3. Jednym z hlavnych hesiel Francuzskej revoucie, ktora bez ohladu na to, aky mala priebeh, znamena vacsi skok pre ludstvo ako krok pana Armstronga bolo: "Tvoja sloboda konci tam, kde zacina sloboda ineho cloveka." Treba si uvedomit, ze keby sme sa uz aj zmierili s dopadom zverejnenia svojej orientacie na seba, este stale mame rodinu a priatelov. Co ak moju babku (uz bohuzial ziadnu nemam, ale ako priklad sa to hodi...), kvoli zverstvam svojho vnucika vylucili zo spolku sikovnych ruk a tradicnych remesiel...akokolvek je to nelogicke a nemoralne, pre babku to znamenalo vela a vylucili ju kvoli mne. Co ked sa moj brat rozhodne kandidovat na prezidenta a mna sa tak media rozhodnu dostat na titulne stranky, najlepsie s fotkou pekne v obojku. Urcite sa potesi. Co ked sa budu mojim detom v skole smiat, lebo ich tato je uchylak...budem ich nahanat okolo skolskej jedalne s bicom aby prestali?...zavru ma a mojim detom sa budu smiat dalej, len uz v detskom domove.

    4. A v neposlednom rade...neviem, co za prace ludia v tomto fore robia...ale nech mi nikto nehovori, ze zverejnenie takejto informacie nebude mat na ich zivot a pracu dosah...ano, mozete svoju pracu robit dobre a ano, stale sme vsetci hodnotni ludia...teoria za nami...ale da sa dopredu odhadnut, ci moj sef nie je puritan, ci to kolegovia nezneuziju...
    Co takto iny priklad...pochvalim sa kolegom, ze som D-cko a ze rad simulovane znasilnujem zeny...dva mesiace na to musim vyhodit jedneho z podriadenych, tak vyhodim tu menej kompetentnu z dvoch kolegyn...ju to do krvy urazi, kvoli hypoteke pride o byt...2+2...a zrazu stojim proti zalobe, ze som sa ju pokusil znasilnit...na sud samozrejme predvolaju vsetkych kolegov, ktorym som sa pochvalil.

    Takze zaverom...dva krat meraj a raz rez...a ked uz niekoho zrezes, dva krat sa zamysli komu to povies...
  • 16. júla 2011 8:17:40 CEST
    za opaskom nosim vystreľovaci obusok a povrazy v kufri auta :) ... tak ako normlany gay nepotrebuje, aby to o nom vsetci vedeli, tak ja nepotrebujem, aby sa niekto staral do toho, co robim za dverami svojho bytu :))) co je vlastne koho dotoho?
  • 9. júla 2011 16:56:16 CEST
    Hlásim sa k tomu, väčšinou bez problémov. Najmä je podľa mňa veľmi dôležité vysvetľovať, že to nie je mlátenie hlava-nehlava, ako tvrdí Nokian - ak sa stretnem s nejakou misconception, tak to začnem ľuďom vysvetľovať - a potom už je pomerne jasné, že asi si o tom po nociach nečítam iba tak, pretože nemám o čom. Búranie predsudkov aj v sfére sexu je podľa mňa dôležité.
    :)
  • 23. júna 2011 8:06:49 CEST
    Vůbec nechápu, proč bych měla na veřejnosti dávat najevo svoje sexuální zaměření. Netuším, proč bych měla obtěžovat svoje okolí tím, že bych jim líčila, jakým způsobem si užívám sexu a jak mme nastavený vztah s partnerem. Zaprvé jim po tom nic není, zadruhé by to nic nepřineslo mě a zatřetí je to povětšinou nezajímá. Nadruhou stranu nemám sebemenší důvod to zatloukat. Pokud se někdo přímo zeptá (třeba proto, že mu můj vztah s partnerem přijde přece jen poněkud jiný, než je v kraji zvykem), odpovím. Nemám s tím problém, nestydím se za to a nepovažuji to za nic, co by mě snad mělo vylučovat ze společnosti. Ti, kteří by to vědět dle mého názoru měli, ti to ví.. A ostatní by snad měli za většího cvoka ne proto, co dělám, ale proto, že to na potkání vykládám:)