Forums » Nekategorizováno

Hlasite sa na verejnosti k BDSM ?

  • 26. októbra 2007 10:52:28 CEST
    pekne si to napisal dracik
  • 23. septembra 2007 17:30:10 CEST
    Môj názor je ten, že je to každého z nás osobná vec a osobný postoj ako sa prezentujeme, čo komu povieme, kedy a kde. Je to o dôvere a o pocite či sme sami schopný si svoj postoj a vieru zastať. Máme sa otvoriť širšej verejnosti alebo ostať otvorený len v kruhu komunity a blízkych priateľov ? Je vôbec dôležité vykričať svetu, že sme BDSM pozitívni ? Alebo je lepšie si vytvárať vlastné podmienky a zaujímať sa len o ludí, ktorí nás pochopia ? Môj názor sa stotožnuje s myšlienkou svoje sexuálno duševné preferencie tajiť pred širšou verejnosťou a nevychádzať s ňou ani na svetlo v okruhu ludí, ktorym nedôverujem. To čo je v nás a čo súkromne preferujeme sa môže veľmi ľahko obrátiť proti nám a diskriminovať nás to na miestach ktoré nechceme a a naopak, tiež by sme sa nemali báť sa v prípade potreby svoj postoj prezentovať ale bez vyvolávania konfliktov s ohľadom na názor iných. Kto nás príjíme a rozumie nám s tým nám je dobre a kto nás odsudzuje a haní s tým sa predsa nemusíme stýkať a pchať sa k ľudom, ktorí nás nepochopia. BDSM nieje homosexualita, závislosťi a rasová otázka. Je to forma a podstata sexuality v nás a tak je to naozaj každého osobná vec ako to dá a či to vôbec dá okoliu najavo a nenechá si to navždy len pre úzky okruh priateľov a svojich partnerov. Nieje to však žiadna choroba a ani postihnutie a tak sa na druhej strane ani nieje prečo ukrývať a podliehať predsudkom, že budeme len odsudzovaní a nebudeme prijímani. Ak niekto žije životným štýlom BDSM má určite už v týchto veciach seba prezentácie na základe životných skúseností jasno. A súhlasím s názorom, že ak mám rád špagety a polohu odzadu nemusí to vedieť môj kolega či sused ale len človek ktorý ma pochopí a neodsúdi. Priateľ, partnerka a rodina. Ja osobne sa hlásim k zlej zeline a k jej filozofii.
    • 5 posts
    22. septembra 2007 18:33:30 CEST
    priznať nepriznať....sama o tom nehovorim a ak sa spytaju nemam dovod neodpovedat
    • 5 posts
    22. septembra 2007 16:32:37 CEST
  • 22. septembra 2007 13:10:33 CEST
    Veď je to úplne jedno - priznať či nepriznať. Aj tak je najdôležitejšie priznať si to sám sebe a prestať sa nasilu tlačiť do "normálu"
  • 21. septembra 2007 20:39:15 CEST
    Hlasit sa na verejnosti k niecomu, co mam rada? Hm... Mam rada aj paradajkovu polievku a nemyslim si, ze by to zaujimalo nahodnych okoloiducich. Co sa tyka BDSM, vie o tom ta uzka cast verejnosti, ktorej sa to tyka.
  • 26. augusta 2007 21:58:12 CEST
    Ale jo, to všechno beru a myslím si, že se naše přístupy v zásadě až tolik neliší. Taky s tím (už) nechodím a neotravuji okolí. A na svých pracovních webech taky nemám odkazy na svůj bdsm život. Ale pokud by se kdokoliv o dozvěděl o mém bdsm založení, nechá mě to naprosto chladným.
  • 26. augusta 2007 15:56:45 CEST
    Jeden typ, který mám za sebou, nazvu soft a ten druhý, který podstupovat nehodlám, hard.
    Softem rozumím, že o TOM sdělím svým blízkým, příbuzným a nejbližším přátelům. Na přímý dotaz ostatních pravdivě odpovím a na comming out někoho jiného zareaguji odhalením svým. Tím neriskuji, že budu nařčen z exhibicionismu a obtěžování, což bych patrně oprávněně byl, zvoliv variantu hard. Tedy zmínit to na svých civilních stránkách a napsat si to na domovní zvonek. Po tom bych opravdu neriskoval, že mi někdo zařve do ucha něco jako "a hatě, ouchyl!". No jenomže tím bych do toho namočil spoustu lidí, svými příbuznými počínaje a spolupracovníky konče, které bych vystavil pohledům, dotazům a šeptandě.
    Ostatně sám sebe považuji za velkého nesnášeče bulváru a s mírným opovržením hledím na lidi, již se (nejen) na jeho stránkách přiznávají k lecjaké intimitě, povídají o sobě dost osobní věci, které přeci nemohou absolutně nic sdělit člověku, který je nezná. Přece nebudu dělat něco podobného.
    Takže - nežiju dvojí život, ti, kdo o mně vědí hodně, vědí i tohle, na přímý dotaz to nebudu popírat, ale to neznamená, že se hodlám vzdát soukromí. Ještě jeden příměr - netajím, že nemačkám zubní pastu od konce, ale nevidím důvod, proč to o sobě rozkřikovat.
    • 2 posts
    26. augusta 2007 15:36:44 CEST
    on sa nejak spatne vyspal publikacny system :-) ale kedze to onom bolo vseobecne zname tak to zase az taky priusvih ani nebol a ani stranky od neho neodstahovali :-)
  • 26. augusta 2007 14:41:06 CEST
    Pochopil jsem to tak, že by někdo mohl objevit spojitost s tebou a bdsm jen buď náhodou, přes souvislosti v tvých webech, nebo že by tě cíleně vytrasoval. To jsou ale právě ty situace, kvůli nimž se dělá coming out :-)
  • 26. augusta 2007 14:39:11 CEST
    Ups... chybička se vloudila. Stane se :-)
  • 26. augusta 2007 13:39:09 CEST
    Tak to je dost drsný.
    Ale vypadá to, že kolega cosi ošklivě zadedbal. (to měl takovýhle dva světy namixovaný na jednom fizickým servru? bál bych se, že to stroj odnese ošklivou schizofrenií) Tohle se mi stát fakt nemůže (kdyby tomu někdo opravdu dost nepomoh)
    • 2 posts
    26. augusta 2007 10:55:54 CEST
    V tomto s tebou max suhlasim aj ked nejak az tak to moc neoddelujem :-)
    Ale spominam si velmi dobre ked sa nejak istemu kolegovi pochrumal system a na cirkevnikov miesto ich stranky vybehla stranka o bdsm
  • 26. augusta 2007 9:26:58 CEST
    No, mně nic moc, ale moh bych tim způsobit problémy lidem, jimž je způsobovat nehodlám. Je tady totiž další dimenze "chození s pravdou ven": jsou lidé, kterým je absolutně jedno, co a jak děláš doma, za předpokladu, že to děláš doma. Není v tom žádná přetvářka, jsou tolerantní, ale nechápou, proč má někdo veřejně propírat svůj intimní život.
  • 25. augusta 2007 21:43:24 CEST
    Tak to je přesně to, co mně by bylo úplně jedno, jestli si mě někdo spojí tímto způsobem s bdsm. Dělat pushing, dobře, to není nejlepší věc, samozřejmě pokud to trvá moc dlouho, ale rozhodně bych se neobtěžoval takto za sebou zametat stopy. Co by se ti vlastně mohlo stát?
  • 25. augusta 2007 20:30:55 CEST
    Stopy... Samozřejmě, že nestojím o to, bejt comming outovanej úplně všude. Sám si musim dávat bacha na další věc: weby, který dělám v rámci komunity musím vyvíjet zcela odděleně od webů ostatních, abych snížil možnost, že někdo bude vyhledávat části mého kódu a dostane dvě mé stránky, každou z jiného z těchto světů. Dost mi to ztěžuje práci, nerad nepoužiju jednou pracně vypiplaný řešení, nápadek někde jinde.
    • 2 posts
    23. augusta 2007 23:00:41 CEST
    Preco mas pocit ze tym musis otravovat nezainteresovanu verejnost?
    • 8 posts
    23. augusta 2007 22:50:10 CEST
    na verejnosti ad ženy by som sa nechal mučit a ponižovat, žrny su bohyne
  • 23. augusta 2007 22:06:25 CEST
    Co vlastně znamená, hlásit se na veřejnosti k bdsm? Chodit po ulici na obojku a po čtyřech, u nohy své paničky... tak takto se ani já na veřejnosti k bdsm nehlásím. Dokonce už ani nezapřádám na téma bdsm hovory s vanilkovými lidmi, proč. Ale vzpomínám si na dobu, kdy se lidi přímo panicky báli rizika odhalení, tvrdě si chránili jakékoliv soukromé údaje a žili ve strachu, kdy to na ně praskne. Možná to zní podivně, ale v české bdsm komunitě taková atmosféra panovala ještě někdy kolem roku 2000 - 2001, teprve pak se to začlo lámat. Problém je ten, že pohybuje-li se člověk na internetu, chodí na srazy, navazuje bdsm kontakty apod., vždy je vystaven většímu či menšímu riziku odhalení, stopy, které za sebou zanechává, jsou vždy větší, než malé. Snad jenom kdyby si založil nick z nějaké netové kavárny, vyplnil falešné osobní údaje, jen z této kavárny se přihlašoval a nenechal žádnou stopu týkající se identity, pak by se nemusel odhalení obávat.

    Coming out - neboli přiznání se k bdsm orientaci v užším nebo širším veřejném kruhu rodiny, přátel a známých - zbavuje člověka tohoto pocitu "kdy to na mě praskne." Ten pocit je z větší části v hlavě každého jedince - ono to totiž nikoho zas až tak moc nezajímá. Takže já sice už nedělám to, že bych bdsm někomu vnucoval, ale možnost, že bych byl odhalen, mě nechává naprosto klidným - každý, kdo chce, může o mé bdsm orientaci vědět, kdo o ní neví, je to proto, že se o to nestará, ne že by dotyčné informace nebyly k dispozici.
    • 13 posts
    23. augusta 2007 17:39:30 CEST
    Aspoň máš dlhodobý problém na riešenie. Dosť dobre nechápem čo to znamená verejne sa hlásiť k BDSM. S transparentom na ulici?
  • 23. augusta 2007 16:35:01 CEST
    Nemozem si to dovolit, pretoze by to ohrozilo image firmy. A navyse si davam otazku, co by to spravilo s mojou autoritou u podriadenych.
    Doma mam problem s tym, ze moja zena je BDSM negativ, podla nej BDSM pozitiv sa rovna uchyl
    • 13 posts
    23. augusta 2007 14:21:20 CEST
    v podstate neexistuje ziadna definicia gothic-u (ghost - duch,... temnota... blábláblá)-

    ide o to, ze Abby zo spominaneho serialu je gothička a nie punkerka ani cisto bdsm pozitivna :)

    - ale toto auditko ma ine zamerianie nie? :)
    ****************************************************
    takze Hlásite sa na verejnosti k BDSM?

    ... Ano, hlasim, a ak ma s tým dotyčný mne blízky ci vzdialeny známy nejaky potiaž? Jeho problém, mna to nezaujima :)
    • 13 posts
    23. augusta 2007 12:18:40 CEST
    alebo BEEKY? Ja neviem mne sa páči a keď raz vravela kolegini, že bude na večierku (ak by ju súrne potrebovali) kde si nemá všímať krik, tak som akosi usúdil, že je naša. Ale môžete mať pravdu. Asi je to dosť jedno.
    • 2 posts
    23. augusta 2007 10:55:15 CEST
    Povedala by som ze gothic a BDSM+ su dve mnoziny s velkou spolocnou podmnozinou ktore sa ale uplne neprekryvaju :-)
  • 23. augusta 2007 9:54:12 CEST


    Add: Leon:

    Abby z NCIS predstavuje v seriali tzv. gothic-style ... a nie všetci gothic ludia su Bdsm+ (tým, že Abby nosí obojok, neznamena automaticky, že inklinuje k Bdsm :)

    Add: Opall:
    - punk je trošku o niečom inom :)