Forums » Nekategorizováno

Hlasite sa na verejnosti k BDSM ?

    • 2 posts
    19. augusta 2007 12:25:03 CEST
    Jato nevidim nijak zvlast tragicky, nikomu to nevnucujem ale na druhej strane ani sa tym nejak zvlast netajim. Otec to vie, mama a brat tusia, nevidim celkovo ale dovod preco im o tom rozpravat. Napriek tomu ze mam shop s hrackami totiz nemienim nikdy sa nejak predvadzat na verejnosti hoci mi je jasne ze kto by velmi chcel tak si to zisti. Dnes by ma to ale len mrzelo hoci by ma to nijak neohrozilo ani financne ani spolocensky, predsa len vacsina mojich obchodov aj mimo tohto shopu je s ludmi z nasej skupiny a tych to nejak zvlast netrapi :-)))
  • 18. augusta 2007 22:39:39 CEST
    Na verejnosti urcite nie, pretoze, ako tu uz odznelo, primitivne Slovensko. Zdoveril som sa iba jednej blizkej kamoske a dalsia to iba tusi.
  • 18. augusta 2007 22:38:04 CEST
    O svém bdsm založení vím už od dětství, ale dlouho jsem to tutlal, až do příchodu na internet v roce 1996. Ono nebylo lehké v předinternetovských dobách, kdy bdsm bylo tabu, toto tabu prolomit. Ale po svém příchodu na net jsem podlehl nadšení z objevu bdsm světa i netu a udělal jsem svůj coming out - v rodině, před přáteli i v práci. V rodině to probíhalo v několika etapách - nejprve jsem s rodiči jen prohodil několik informativních vět. Nepřijali to sice bůhvíjak nadšeně, měli obavu, aby mi moje bdsm založení nezpůsobilo pracovní problémy, ale bylo to venku a nemusel jsem se bát nějakého nečekaného odhalení. Potom jsme spolu o tom ještě několikrát hovořili, dokonce jsem jim dal přečíst i nějaké své články a tyto rozhovory se už nesly v klidném a věcném duchu.

    V práci to vypadalo tak, že jsem si vytiskl nějaké materiály z netu a jeden čas jsem s nimi chodil a každého otravoval. Takže spíše než coming out jsem dělal jakýsi pushing-out :-) Ačkoliv se nejedná o optimální způsob, jak se postavit ke své bdsm orientaci, z psychohygienického hlediska se jednalo o zlomení psychologického pocitu tabu, o jakousi bdsm pubertu. Pokládal jsem za účelné informaci, kterou by bylo možné proti mě použít, maximálně rozšířit a tím ji znehodnotit. Ačkoliv podivné vylomeniny již nedělám - má bdsm puberta trvala cca půl roku až jeden rok - při zpětném pohledu to pokládám za nezbytnou etapu v procesu své bdsm-emancipace.

    V současné době je můj postoj k bdsm zcela věcný a pohodový. Nikomu se s tím již nevnucuji, nicméně zcela jistě mě absolutně netrápí možnost odhalení.
  • 18. augusta 2007 22:18:00 CEST
    O mě to ví rodina a přátelé,a také mě kvůli tomu určitě nezavrhli ,ale že bych to říkala každému na potkání ,to tedy nemusím.Pokud tedy nemám v úmyslu zrovna šokovat a zároven odradit např.nějakého dotěru
  • 18. augusta 2007 22:01:05 CEST
    ano priznavam sa k tomu a s velkou hrdostou.vzdy ked spoznam blizsie noveho cloveka,pochvalim sa tim a vacsinou to ludia zoberu uplne v pohode.ale rodine by som sa s tim nezveril,ti by to nepochopili
  • 15. mája 2005 1:38:57 CEST
    Ja sa k tomu hlasim, vacsinou tak zo srandy ako budu druhi reagovat... .Vacsina ludi co ma dlhsie pozna to vie.. .A nikto ma preto este neoznacil ako "uchylak" alebo tak. Jediny kruh co to nevie je rodina, pripada mi to divne.
  • 9. mája 2005 0:19:26 CEST
    No ja som v podstate t tomto smere novy uvidim ako sa to rozvinie ale zatial sa priklanam ze je to sukromna vec tak asi by som sa nehlasil lebo ....
  • 4. mája 2005 8:15:56 CEST
    Je to predsa vec sukromia, to je ako niekomu rozpravat o tom ako to robim normalne. V uzavretej skupine je to OK, ale na verjnosti je to skor nepristojne.
    • 2 posts
    27. apríla 2005 22:52:36 CEST
    Jasne, pokial maju obaja jasno v tom co jeden pre druheho robia. A aj v tom preco nerobia to co nerobia v urcitych situaciach, napr. na verejnosti. V podstate suhlasim.
    • 2 posts
    27. apríla 2005 22:11:07 CEST
    neboj zena si respekt dokaze zachovat, a ked je dominantna tak tym duplom
  • 23. apríla 2005 22:07:18 CEST
    Aku nalepku ? Aj ja chem.... :-)
  • 22. apríla 2005 16:44:41 CEST
    Nemám problém sa k tomu hlásiť, ale naozaj mi to veria len blízky pritelia. A mám aj nálepku na aute.
  • 22. apríla 2005 16:15:47 CEST
    Len aby si si s dostojnostou pred verejnostou zachovala aj uctu a respekt pred partnerom-subikom.
  • 22. apríla 2005 11:09:51 CEST
    suhlasim... preto sa na verejnosti spravam radsej rovnocenne... aby som si zachovala dostojnost...
  • 21. apríla 2005 23:50:18 CEST
    Mne sa osobne nezda vhodne ponizovanie subika na verejnosti lebo sa skor zhodi pani, okolie to vnima ako jej ulet.
  • 17. apríla 2005 13:22:36 CEST
    :) no nejak podobne to mam aj ja... tiez sa niektorym nezda moje jednanie s priatelom... ale na verejnosti sa radsej spravam ako rovnocenny par... aj ked to moje vnutorne dominantne vyzarovanie sa predsa len neda potlacit...
  • 17. apríla 2005 0:59:03 CEST
    Ja sa nehlasim. Pretoze si o sebe nemyslim ze by som bol bdsm zalozeny. Ja som jednoducho zvedavy pokusitel vsetkeho co vybocuje z ramca klasickeho sexu a tak k tomu patri aj tato oblast. Ale nemam radost z vypraskovmne, alebo mnou davanych...Ale fajnovy piss si nenecham ujst. Priznal som sa priatelke ze som dominantnejsie zalozeny a ona na to, aby som ju znasilnil...lenze, ako uznate, znasilnenie na zelanie asi ani neexistuje, tak som jej to spravil v najneocakavanejsej chvili a pekne tvrdo...a hla ono sa jej to fakt pacilo. Mal som len obavu, ze kedy to jej NIE, bude naozaj skutocne a nie hrane...div sa svete ono to jej nie bolo naozaj skutocne ale ked sa to vsetko skoncilo, tak bola stastna a spokojna...a teraz to odomna chce stale a uz nie som dominantny,ale utlacany a tak som sa dostal az k modelu switch :-)
  • 16. apríla 2005 20:51:58 CEST
    moja mamicka si napriklad mysli, ze moj priatel je "strasne pod papucou" :-))) Vysvetlila som jej, ze jemu sa to tak paci, ked som prisna, lebo potom ma taky pocit, ze "aku to on ma babu!" a ona to berie tak, ze akeho to ja mam dobreho chlapca a ze by som ho uz nemala tolko drezurovat, lebo sa na mna vykasle ;-)))
  • 15. apríla 2005 17:22:10 CEST
    ja sa na verejnosti nejak extra nehlasim k dominantnosti... akoze znamy, kamarati mozno nieco take tusia, ale nemusia o mne vediet vsetko... ale myslim ze k dominancii sa pristupuje tolerantnejsie ako s submisivite... hlavne medzi muzmi...
  • 10. apríla 2005 20:30:28 CEST
    Uz ked som pridal nazor do anglickeho fora... Nie, nehlasim sa k BDSM na verejnosti... preco ?? sak to poznate.. Slovensko... a kedze sa nepocitaju INTERNETOVE priznania sa k BDSM :) tak sa zaradim do vacsinovej skupiny NEHLASIACICH SA :)
  • 9. marca 2005 10:52:02 CET
    Ja osobne sa tym tiez netajim a hlavne nie vo vztahu . Vztah ma byt o tvorenosti a dovere .
    • 3 posts
    2. marca 2005 15:50:20 CET
    Trochu se divím, jak někdo může tajit sklony před manželem/manželkou, to je hrozná škoda, protože ten vztah nemůže být čistý a otevřený... Pokud v sobě člověk ty sklony objeví později, tak to chápu, ale představa, že bych si našel vanilkovou lásku a tajil jí to, je naprosto absurdní ...
    Já to o sobě sice nerozhlašuju, ale ani se od toho pokrytecky nehodlám distancovat a dost lidí v okolí to o mně ví. Fakt je, že usilovat o místo třeba ve státní správě nebo na viditelném místě velkého podniku, asi bych byl opatrnější :-)
  • 28. februára 2005 13:44:43 CET
    Nerozsirujem to, ale ked sa niekto opyta a poznam ho, tak nevidim dovod to extra tajit. Moji kamarati to vedia vsetci. Cudzim ludom to samozrejme na nos nevesiam. Myslim, ze rozdiel je v tom, ci to niekto berie ako vecernu hru, ktora sa da utajit, alebo lifestyle, kde to je podstatne tazsie...
  • 30. januára 2005 16:55:18 CET
    caute vsetci, ja som zistil ze som BDSM pozitivny asi pred 6 rokmi a este stale o tom nikto nevie s mojho okolia ani rodina a priatelia. Mozno niekto tusi - asi braskom ale nic iste. Suhlasim s Leareality - Slovensko je jednak male a aj ludia nie su zvyknuty na taketo "NOVINKY". Ale cele sa to zacina zlepsovat vdaka netu. Tiez som spoznal ludi s podobnym zameranim len cez net. Takze rad poznam aj novych :-))
  • 28. januára 2005 15:36:38 CET
    Ono internet je dvojsecna zbran :-( nasiel som tu priatelov ale oni sa stali priatelmi vlastne az potom ked sme sa osobne stretli ale ziskal som aj vela nepriatelov, pokial to bolo len o tom ze na mna niektory utocili v 46 ze sa bavim zo vsetkymi babami a oni sa nemaju s kym tak to bolo v pohode ale myslim ze si pamatas obdobie pred cca 2 rokmi ked som mal vazne problemy koli niekomu co mi nabural kazdy ucet co som mal a potom tie informacie co tam boli zneuzival. Preto si myslim ze net je sice fajn ale treba tam pisat iba veci co napisem aj na pohladnicu :-) ale to je uz z ineho sudka ;-)