Forums » Nekategorizováno

Certifikacia (ano,nie?)

  • 3. júna 2011 13:52:06 CEST
    Urcite suhlasim. Len to je skor otazka na admina...
    • 0 posts
    3. júna 2011 13:49:01 CEST
    určite nie kontrola občianky ...ale kontrola mailu ci aspoň osobne stretko ci garancia bude fajn... ja nemám problém dokazovať kto som a že som domina/žena ved dosť ľudí ma pozná tak navrhujem, aby admin vážne dával po referenciách nejakú značku korektnosti a budem komunikovať už len s ľudmi čo ju budú mať !
  • 3. júna 2011 13:40:45 CEST
    Neviem, ako si myslela "totoznost", ale ak tak, ako ja, tak mne by to robilo vyrazny problem. A nemyslim, ze som jedina. Ale suhlasim s nejakou "garanciou". Neviem presne ako, ale oznacit, ci je clovek realny, ci ho niekto pozna... To by bolo podla mna fajn. Presne ako hovoris, nebavi ma hrat sa na skryvacku s kde-kym, ale potom opacnym vysledkom je, ze casto odpalim aj nieco vcelku normalne.
    • 0 posts
    3. júna 2011 13:29:31 CEST
    Otváram túto starú tému a chcem priložiť ruku k tomu aby sa certifikovalo...už ma unavuje odpisovať ľudom čo sa na niečo hrajú, čo nie su..napríklad dom. na sub. či žena na chlapa, alebo opačne...kto je za to aby sa tu na domine preukázala totožnosť či aspoň dávala nejaká garancia za človeka od hodnovernej osoby?

    poprosím len reakcie k tejto téme a žiadne napádanie bezdôvodne. ďakujem vopred
  • 16. mája 2005 20:20:26 CEST
    Jenoznacne suhlasim, a predpokladam, ze suhlasia vseci, ktory nemaju co skryvat, resp. myslia o aspon trosku vazne, pretoze aj na tejto stanke (v inzeratoch a profiloch) sa muzi vydavaju za zeny a kadekto zadava neprave tel. cisla...
    Formu certifikacie necham na kompetentnych/skusenejsich, sam sa rad podrobim tomuto procesu...
    james
  • 16. mája 2005 17:23:17 CEST
    sorry, to tam nepatrilo...
  • 9. mája 2005 0:01:36 CEST
    No nebolo by to zlé prikláňam sa k v§čšine odznených názorov že to má zmyslel ale tažšie je to dosladovať ...
  • 9. marca 2005 10:46:06 CET
    Tak to urcite ano. Urobi to aj stranku doveryhodnejsiu.
    • 2 posts
    7. februára 2005 21:09:32 CET
    Prihovaram sa tiez za pouzitie systemu ktory ma ds-life.cz aj ked by to mozno nemuselo byt az tak zlozite ako to ma NTPT. Co sa tyka certifikatorov mali by to byt zodpovedne osoby pretoze po skusenostiach s ceskym bdsmklub.com nie je mozne automaticky doverovat vsetkym uz certifikovanym osobam. Klub (momentalne nefunkcny realne) ma pravidlo 2x navstevy akcie pred zaradenim do databazy clenov. Zial su medzi nami ludia ktory sa po 5 minutach na chate zarucia za kohokolvek :-(
  • 7. februára 2005 17:30:42 CET
    nema to byt takto ? dotycna ...
  • 7. februára 2005 17:09:10 CET
    nevyriesila by to mala znacka pri nicku cloveka ktoreho uz niekto osobne pozna? (nieco na sposob maleho obrazku pri nicku) Uz neviem kde som to videl ale niekde to tak bolo ze ked danu osobu stretol certifikovany clovek tak doticna osoba dostala certifikat.
  • 27. januára 2005 16:44:22 CET
    co sa tyka certifikacie urcite by som ju zaviedol, uzivatel ktory ma zaujem sa certifikovat bude mat tu moznost a kazdy bude vediet ze je to clovek ktoreho uz aspon niekto videl. A podla toho sa s nim mozu bavit.
    AD: Balosne tel. cisla
    Tam by som asi postupoval tym sposobom ze by som zakazal zadavanie telefonnych cisel a kontakt urobil len cez mail a mailova adresa by sa overovala. S overovanim telefonnych cisel by sa asi dost zatazili ludia co robia server a nemohli by ho rozvyjat ku vseobecnej spokojnosti
  • 26. januára 2005 17:12:59 CET
    co k tomu dodat certifikacia je dobry napad... som za, len neviem kto sa zaruci za mna.....
  • 18. januára 2005 19:46:41 CET
    Ohladom bdsm-klubu mi nič neprišlo ale je dosť možne že sa to stratilo lebo azetko nefungovalo už je na info novy mail ale možeš nechať aj tu Ss spravu na nick Henesi Tymto sa ti ospravedlnujeme a dufame že už nepride k takymto nedorozumeniam:-)
  • 17. januára 2005 22:07:27 CET
    ahojte, aj ja tu mam skusenost s OMYLMY a napad certifikacie sa mi paci, co tak v registracii uviest suhlas s telefonickym overenim, a dodatocne aj s osobnym ak sa podari zorganizovat nejake stretko. Inac odpisal som aj na BDSM CLUB a ziadna odpoved, teda aspon zatial. tot na teraz vsjo pekny vecer
  • 10. januára 2005 19:22:47 CET
    ahojte :-) skuste to štylom ako ma stranka ds-life každy jeden registrovany je odstupnovany :malu oranžovu kvetinku ma každy žltu kvetinku ma overeny uživatel ten ktory je z masa a kosti a velku žltu kvetinku maju admini a ty čo su overeny a niečo robia pre stranku. Overenie sa robi cez ludi ktory napr. organizuju stretavky v čechach a poznaju množstvo ludi oni vedia potvrdiť či ten dotyčny je pravy . Tu na Slovensku je tiež par ludi ktory osobne poznaju vela ludi a tym vedia potvrdiť a ostatny ostanu na tych obyčajnych klasickych kvetinkach ale už ostatny budu vedieť rozlišovať a ostane to na nich či si budu všimať tie inzeraty alebo nie:-) Tento system na ds-life funguje od začiatku a myslim že je dobry zatial tolko gramaticke chyby si nevšimajte Henesi:-))
  • 9. januára 2005 21:18:46 CET
    Myslim ze certifikacia je dobry napad, ale rozhodne si myslim ze by malo ist o dobrovolnu wec. Ten kto to mysli seriozne a zalezi mu na tom, mohol by mat sposob ako pri svojom nicku zobrazit nieco co naznaci ze ide o nejak overeneho uzivatela, ale telefonne cislo atd...
  • 8. januára 2005 23:41:09 CET
    som rozhodne ZA certifikaciu je to dobra az super vec
  • 8. januára 2005 14:42:16 CET
    No pochopil si to spravne. Na kazde jedno cislo, ktore som sa dovolal, na kazdom padlo to, ze je to omyl, a pochybujem, ze by majitelka toho cisla uvadzala napriek svojmu inzeratu, ze ide o omyl, podla mna su tie cisla podvodom a niekto si ich tam napisal len tak zo srandy .. sranda sice musi byt ale odtial potial :) .. snad pre istotu by to bolo treba prevolat este raz, ale pochybujem, cize odstranenie konta by bolo celkom fajn (az na to ze nikto nezabrani tomu, aby sa vytvorili dalsie) :). Inak k tomu blokovaniu IP .. sice tu nie som programator, ale blokovat IP je dost risk, pretoze ak by siel "vtipkar" napriklad z KE, a siel by cez spol. Antik, zablokovanim IPcky antiku by bol blokovany zaroven kazdy jeden uzivatel, ktory by sem prisiel z KE, kedze antik ma svoju vlastnu spolocnu vonkajsiu IP, ale to len tak pre info, co asi velmi dobre vies. S tym znakom je to asi predsa len lepsi napad ako 'povinna' certifikacia, to asi ano. Da to lepsiu doveryhodnost, aspon co sa tyka zaruky ze sa nejedna o podvod.
    Zatial tolkoto. Diskutujme, diskutujme, diskutujme :)
    • Moderator
    • 33 posts
    7. januára 2005 23:45:24 CET
    Tak najprv snad, že som rád že vôbec nejaká diskusia tu beží, aspoň máme pocit že tento web nerobíme zbytočne a že aspoň niekomu sa páči a nieje mu ľahostajný. Takže certifikácii.. alebo všeobecne k problému s falošnými inzerátmi atď... Samozrejme je jasné že našim cieľom je, aby sme prinášali inzeráty a oznamy, ktoré skutočne chcú niečo oznámiť... Snažíme sa o vytvorenie komunitného webu. A komutný web bez komunity je zbytočný... Takže možno časom, ak sa to tu rozrastie a keď uvidíme že to má význam, obrátime sa na niektorých našich návštevníkov s návrhom na spoluprácu. Nieje v našich silách kontrolovať a overovať užívateľov a ani to robiť nechceme v prípade, že oni sami o to záujem nemajú. Súhlasím však, že by sme mohli urobiť niečo také, že ak sám užívateľ-užívateľka o to požiada, bude možné nejako overiť jeho/jej totožnosť a pridať k jej nicku nejakú značku, ktorá by jasne hovorila o tom, že domina.sk vie, že užívateľ je minimálne ten za koho sa vydáva, že telefón alebo iný kontakt je skutočne aktuálny... atď atď... Tak napríklad, ak som správne pochopil, tak baby_sm zistil, že 3 telefónne čísla ktoré su momentálne v zoznamke v časti ona hľadá jeho sú všetky telefóny na ľudí ktorí o tom nevedia. Správne som pochopil ? Ak áno, tak zrejme odstránime nielen inzeráty, ale aj kontá užívateľom. Teoreticky by podľa shotguna (náš dvorný programátor) šlo aj blokovať IP... Ale ja vo všeobecnosti nie som fanúšik blokovania IP, ako argument stačí uviesť veľké internet cafe, ktoré často bežia na rovnakej IP... Ale v prípade veľkých zmätkov spôsobených konrétnym užívateľom by to asi bolo nevyhnutné, čo poviete ? Tak zatiaľ toľko....
  • 7. januára 2005 22:02:07 CET
    karol2 : no, prebehol som si len tak zoznamkou "ona hlada jeho" tie telefonne cisla co tam su (ved ked hladam preco nie hehe) .. no a doslo k tomu ze vsetky 3 cisla, ktore su tam uvedene tam niekto nahadzal a samozrejme majitelky tych cisel o tom ani nevedia.. cize aspon tymto by sa tomu mohlo zabranit... ale ten tvoj dodatok o certifikacii na poziadanie je dobry napad
    toalet: no ok, zmaze sa mu jedno konto, zalozi si dalsie na ktorom bude zavadzat a takto by to slo dookola
    ale paci sa mi ze sa to tu pomaly rozbieha, ved o to ide :)
  • 7. januára 2005 11:58:10 CET
    Jednoznačne treba niečo podniknúť. Na začiatok stačí ak bude platiť pravidlo, že ak sa preukáže , že niekto zavádza administrátor zmaže jeho možnosti, profil, a konto na domine.
  • 7. januára 2005 0:11:53 CET
    Ano samozrejme na prve pocutie to znie dobre, ale pochybujem ze by vela uzivatelov nejakym sposobom prekazovalo svoju identitu. Asi to zostane na tom, ze ak sa proste ukaze ze niektory uzivatel nejakym sposobom zavadza, tak sa to zverejni. Ale za dobry napad povazujem, ze ak o to niekto poziada, bude sa moct nejakym sposobom domine "certifikovat" a potom by pri jeho mene bola nejaka znacka, ze tento uzivatel je "overeny"...