Forums » Nekategorizováno

Certifikacia (ano,nie?)

  • 4. júna 2011 10:54:37 CEST
    mne to pripada, ze sa to tu takto stane len klubom pre uzavretu skupinu ludi. Som z maleho mesta, vydata a urcite sa nikdy nedostanem na ziadny zraz a osobne sa pravdepodobne nespoznam so ziadnym z bardov. napriek tomu sem chodim rada a snivam tu o svojej sanci.. nikomu nerobim zle a mam pocit, ze uz dokazem rozoznat zrno od pliev...
    mozno by len stacilo zverejnovat posahancov, co si dovoluju pisat pod hranicou dostojnosti a tym ostatnych na nich upozornit a zaroven im dat na javo, ze tu neuspeju... mozno take ss-ky poslat adminovi a bolo by to na jeho posudeni, ci na dany nick poukaze ako na nedoveryhodnu osobu, alebo ho rovno zmaze...takisto z tych inzeratov je dost zrejme who is who...
  • 4. júna 2011 9:54:17 CEST
    1. co sa tyka 2 fotiek aj nad tym som uvazoval, ale v tom pripade by tam bola 1 fotka osobna kde by bolo povinne ukazana tvar mieru sukromia su nastavi uzivatel, a druha by bola avatak jde si uzivatel moze dat cokolvek.

    2. pokutovanie stratou bodov by urcite nebolo na zaklade toho ze jeden clovek da - bude to systemom ze ked rozdiel + a - byde urcity pocet bodov tak az potom, toho ze sa nejaka skupina dohodne ze niekomu budu davat - aby ho pripravili o body sa ani moc neobavam, v pripade prispevkov je to malo pravdepodobne, lebo pprispevky su nieco ine ako nepodareny "rebricek domin" kde bojovali dotycne damy o prestiz a tym padom o dalsich zakaznikov.

    3. overovanie osobnym stretnutim bude na tom zaklade ze vo vacsine miest mam ludi ktory su ochotni ist aj mimo zrazu s dotycnym na kavu a potom ho overit, co sa tyka overovania cez telefon alebo cez skype prepac ale nebudem fungovat ako call centrum. Taktiez nebude moznost overit sposobom poznam toho a toho a on mi povedal ze pozna toho a toho - to by sme zas mohli dat certifikaciu vsetkym

    4. prispevky sa NEBUDU mazat, len sa zroluju do jedneho riadku s tym ze bude uvedeny dovod zrolovania.

    5. nadavky tam musi byt pravidlo pre cele fora ale je tu napriklad forum vtipy kde ked nepouzijes nadavku strati ten vtip naboj. napriklad vtip od opal by podla toho asi mal koncit namiesto "Mucha na strope. Ako to do piče robí, že nejebne... " vetou "Mucha na strope. Ako to do anciáša robí, že nespadne... " dalsia vec je ze tazko to univerzalne odfiltrujes vies si predstavit ako by sa nafukol filter keby malo byt u jednej nadavky zakazane aj formy do p..e, do p.ce, do p... atd a este si za bodky doplne akykolvek znak

    6. tato fotka bude sluzit len na identifikaciu a overenie, nebude sa zverejnovat jej obsah pokial si ju dotycny sam neda ako profilovu alebo do albumu.
  • 4. júna 2011 9:40:51 CEST
    ozaj par skvelých postrehov...ja by som mal tých mínusových bodov habakuk,,,xi,,,a to overovanie cez skyp je vcelku jednoduché..
  • 4. júna 2011 9:28:08 CEST
    A čo takto certifikovať odvolaním sa na vlákno ľudí, ktorí ho poznajú.. Napr. u mňa by vedľa slova Certifikovaná bolo napísané, že Corwin11 pozná /xy nick/ a /xy nick/ pozná mňa.. proste vždy napísať cez koho bol človek overený a je to..
  • 4. júna 2011 2:42:38 CEST
    Som za zmeny, ale mám pár pripomienok, ktoré mi prišli na zreteľ..

    1.Certifikácia na báze dobrovolnosti je fajn, ale napr. k tým fotkám, čo tak rozšíriť to tak, že certifikovaný užívatel by mal možnosť pridať si 2 fotografie, jednu by videli len certifikovaní a druhu ostatní užívatelia.

    2.K tomu bodovému systému. Príde mi to ako dvojsečná zbraň. Vytvára to podľa mňa priestor na úmyselné manipulácie, cielené útoky na iných užívatelov. Niekto mi leží v źalúdku tak mu dám mínusový bod k príspevku neh má menej bodov... ( zákeráctvo funguje )

    3.S tým osobným overovaním, popr. na základe známostí. Jednak zase priestor na dohady.. nuž ja osobne by som moc nedoveroval tomu že tamtoho a tamtoho pozná ten a ten. Nakoniec budú mať certifikáciu ludia, ktorých by poznal "dedov bratranec z maminej strany od deviateho kolena"..proste chaos. Ďalšia vec sú osobné previerky na certifikáciu.. Aby domina.sk robila stretká kvoli certifikacii, tak to je asi śpička zataženia adminov. Dalo by sa to ale riešiť celkom jednoducho. Jednoduchým telefonátom, popr. skype hovorom, kde by admin napriklad polozil par zakladnych otazok o BDSM oblasti a tým by si vlastne spravil o človeku obraz. Týmto by sa predošlo tiež tomu, že certifikácia by sa neobmedzovala len na účastníkov BDSM stretnutí. Veď veľa ludí žije BDSM životom a pritom nemusia byť všade známi...

    4.Rozhodne je dobrá vec to adminstvo na jednotlivých fórach. Avšak zase priestor na vzájomné sekanie sa.. stačí aby niekto niekomu ležal v žalúdku, potom môže dať aj zmysluplny a slušný príspevok, admin ho zmaže, lebo ho "nemá rád". Čiže aj toto treba nejako domyslieť...

    5.Na nadávky by som dal automatický filter / ban-bota na príslušné fórum, ktorý by príspevok zmazal a zakázal tam vstup užívatelovy na 24 hodín napr.. poviem to takto. Nadávka či sadne alebo nesadne, je stále nadávka..

    6.Ten nápad s tým identifikačným čislom na fotke, no neviem, nebolo by to tu ako vo väzení? Ak by tu boli len D a s, aj by som to bral:) Ale keďže je tu aj kadekto iný, už to stráca ten "náboj" :D

    Tak všetko odo mňa, ale ešte si isto na niečo spomeniem..:)
  • 4. júna 2011 1:52:13 CEST
    a este taka mala OT otazocka.. existuje urcity casovy horizont dokoncenia novej verzie?
  • 4. júna 2011 0:00:18 CEST
    jasné,,,,a aj bude mať prínos,,,len som mal pocit napísať to,,,,ale dobre vieš,,,ak budem môcť rád pomôžem,,,,xi
  • 3. júna 2011 23:43:03 CEST
    certifikacia urcite bude podla toho ako povie admin, ale tato debata moze mat prinos, ak ovsem ludia co hladaju chyby daju aj konstruktivne riesenia ako tej chybe predist.
    co sa tyka platenia ak sa zavedie tak v prvom momente to bude pre ludi ponukajucich profi sluzby, casom pribudnu urcite aj funkcie "naviac" doteraz je domina.sk vzdy dotovana majitelom a to chcem zrusit, nechcem aby to bol projekt co ma mesacne stoji x€, ale uplne mi staci ked bude na nule, pokial by sa stal ziskovy tak zas bude moznost zaplatit programovanie dalsich funkcii alebo presunutie na rychlejsi server alebo ine veci co upgraduju a zvysia komfort.
  • 3. júna 2011 23:33:31 CEST
    nechcel som sa zapojiť skôr a neviem ani či sa mám,,,prečítal som si príspevky a berte to fakt len ako môj názor a nie ako kritiku či nebodaj niečo horšie,,,,
    kde sme ?!,,,,sme na pokeci ?!....alebo niekde kde ma prístup každý kto si zmyslí ?!...nie,,,sme na DOMINE,,,to znamená že sú tu D a aj S ,,,,ano debata je dobrá,,,,poznať názory druhých je dobré,,,lebo len tak sa môžeme posunúť do predu,,,ale debatovať o certifikácii a ešte akým spôsobom certifikovať pokladam za cestu do pekla,,,lebo sa na spôsobe nedohodneme,,,vždy sa najde niečo a niekto v čom bude vidieť taký či onaký problém,,,môj podnet a navod znie...Žiadna diskusia ,,,zaviesť certifikáciu adminom a hotovo,,,veď sme na domine každý kto to myslí vážne stým problém nebude mať,,,potom sú tu subíci ktorí majú v sebe poslušnosť takže sa podriadia... ďalej sú tu dominanti ktorý sa raz za čas niečomu podriadia alebo teda prispôsobia lebo vedia že je to dobrá vec a aby som nezabudol na switch.. ako som ja a myslím si že sme tiež rozumný a vieme že je to na dobro veci...platenie nepokladám za dobrý nápad,,lebo blbec si zaplatí aj tri krát,,lebo je blbec xi,,,tým nechcem povedať že nezaplatím,,kľudne zaplatím..doporučenia hm hm,,,neviem ale čo ak ten človek fakt nikoho nepozná ?!...bude mať stým problém a tomu sa chceme asi vyhnúť,,,,to overenie telefónom hm nie zlé,,ale kto bude platiť účty adminovi xi,,,lebo sa da pri overení vylúčiť aj to aby sa nezaregistroval aj neplnoletý ako to je na pokeci,,,,kde tú možnosť má,,takže by som povedal,,,o certifikacii nepolemizujme či áno alebo nie,,,admin je tu PÁN a nech zavedie certifikáciu,,,,nemusí sa báť že stratí skalných,,tak skúsme nájsť spôsob ako ?...jasne aj ostatne veci sú na ho,,,ale tie sa postupne odstránia,,ako pošta a podobne,,,,pokiaľ sú pri tom ľudia ktorý to vážne chcú dať do poriadku,,,jasne 1000 ľudí 1000pováh ale predsa sme rozumný ľudia a ide nám o spoločnú vec,,,tak to fakt neberte v zlom,,,je to len malé zamyslenie,,
  • 3. júna 2011 23:18:41 CEST
    ziadny strach.. ked sa dotiahnu drobnosti, tak to bude super. tie veci su uz dlhodobo otestovane na inych portaloch a vsade to vedie k zlepseniu. rozhodne efektivnejsie ako platby.. tie su o inom
  • 3. júna 2011 23:08:00 CEST
    pozri sa na to takto, urcite budes volnejsie debatovat so subinkou ktora bude certifikovana ako s nickom subinky za ktorym moze sediet IH
  • 3. júna 2011 23:03:40 CEST
    ... rozhodne som zvedavý ako to bude vyzerať, keď sa nový portál spusti. Rozhodne za zmeny som v každom smere, pretože treba napredovať a nie sa zastaviť s tým, že čo je staré, to je dobré. Možno mám len teraz z toho taký zvláštny pocit a nakoniec bude celá myšlienka super ;)
  • 3. júna 2011 22:57:47 CEST
    co sa tyka toho ze kolko kto pozna ludi co nie ocertifikovat tak ci uz Ty alebo Blacksun, alebo Leon alebo ja vieme rovno povedat aspon o 100 ludoch :-) aj ked sa nam vacsina bude krizit
  • 3. júna 2011 22:56:32 CEST
    ... ja som uvažoval z tej stránky, že "pseudo zainteresovaný" by si rozmysleli či len tak ísť na free forum a robiť si žartíky ako doteraz alebo dať "sponzorský príspevok" hneď po registrácii, čo by už teda znamenalo, že ma serióznejší záujem sa podieľať na fóre a komunikácii s jeho členmi...
  • 3. júna 2011 22:55:22 CEST
    uz som to tu napisal raz, certifikacia nieje povinna, clovek sa moze a nemusi certifikovat.
    prispievat do for bude moct KAZDY registrovany uzivatel domina.sk ale taktiez nebude mat povinost prispievat do for, kludne moze len citat.
    Certifikacia bude mat len ten vyznam ze dotycny clovek je realny, a ze tento clovek bude moct vidiet informacie v profile u ludi ktory obmedzia uverejnenie konkretnej polozky certifikovanym.
    Sucasna funkcnost bude dodrzana a budu pridane funkcie ktore sa uz v sucasnej dobe uplne bezne, a mozno pribudnu aj platene funkcie aj ked len symbolicky.
    • 5 posts
    3. júna 2011 22:36:47 CEST
    ..to si mohol napisat aj azet.sk, alebo ine portali, ktore zarabaju na to, ze maju kvantum ludi a trebars aj duplovane. ked tam budes mat 10 nickov a budes si ich platit, tak im je to jedno ....asi tymto smerom by sa domina uberat nemala
    • 5 posts
    3. júna 2011 22:34:45 CEST
    nie, mal som na mysli platený zoznamovací portál www. B***M.sk (miesto hviezdičiek "O")... nechcem tu nikomu robiť reklamu.
    • 5 posts
    3. júna 2011 22:33:57 CEST
    ..ako tu uz bolo povedane, nieco na styl "certifikacie" by bolo vhodne, aspon by sa tu precistil priestor od vselijakych inzerentov a hladacov senzacii, resp. ked by prispieval niekto "necertifikovany", bolo by jasne, ze to je len vo vacsine pripadov provokovanie a nie naozajstne prispievanie do fora.
    Podla mna je na slovensku dost ludi, ktori su schopni sa zarucit za niekoho, ked len tak zbezne prebehnem mestami slovenska, najdem aspon 20 ludi, ktori mozu rucit a pocitam, ze kazdy zna aspon 15-20 ludi, ktori hned na zaciatku mozu byt overeni ...tj. 300-400 ludi. a urcite sa to cislo postupne bude rozrastat.
    • 5 posts
    3. júna 2011 22:26:21 CEST
    ..myslis ten bdsm.sk, co je domena na predaj?
    • 1 posts
    3. júna 2011 22:22:33 CEST
    ... ja s tým nesúhlasím
    Osoba môže byť certifikovaná yx značkami, ale čo z toho... tá osoba môže s vami komunikovať dlhy čas a nakoniec sa i tak s vami nestretne, pretože nenaberie odvahu, alebo nepadnú sympatie pri prvom stretnutí... (škoda času s certifikátom i bez neho).
    Tie vanilkové debaty v SSkách.. keď vás to nezaujme, tak neodpíšete (nik vás nenúti k odpisovaniu). Mne osobne tie vanilkové myšlienky, či debaty napovedia o človeku oveľa viac, ako oslovovanie „Pán sem, Pán tam“ či len samá debata o BDSM v každej vete alebo v prípade subiniek samé nadávky miesto milého slova. Bez tak, je problém s úvodným začatím debaty...
    Čím Vás môže niekto v prvej SSke osloviť...? Že ho dačo zaujalo vo vašom prázdnom, resp. stroho vyplnenom profile, kde máte len bodovanie praktík? Alebo vás osloví podlizovačným Pán/Pani chcem Vám oddane slúžiť a splním všetky vaše príkazy, či Ty ku**a budeš mi slúžiť a potom mi ho vy*ajčíš? Ďakujem pekne...
    Keď si s tým dotyčným nemám čo povedať ako človek (nie len ako D), tak sa s ním ani nestretnem...

    Čo sa týka príspevkov vo fórach... prečo by sa nemohol vyjadriť k téme kto koľvek? Diskusia je predsa o názoroch a rôznych pohľadoch na danú tému. Pokiaľ sa príspevok týka témy, nevidím dôvod selektovania. Len pretože sa s nikým z fóra nestretol a nemá certifikačnú značku? K väčšine tém, ktoré tu sú skutočne ani ja sám nemám čo povedať, len si s úžasom prečítam...
    Pozrite sa „Kto je online“ na prihlásených ľudí... za tých 5 rokov čo tu som poznám veľa nickov už z pamäti a mnohí z nich majú v zátvorke za nickom (0)... príspevkov, málo kto do 10. Aj to o témach dačo svedčí...

    Nesúhlasím s tým, pretože je to ako keby sme si všetci vypáli značku ako stádo dobytka... ty áno, ty nie... a tým čo sa sem zaregistrovali pretože ich BDSM zaujíma, nachádzajú v sebe pocity a hľadajú či už lekcie alebo vzťah nebudú mať šancu... Nesúhlasím s tým, len kôli „nováčikom“, ide o to, aby fórum malo stále mladú krv i napriek pseudo BDSM zainteresovaných jedincov.

    Vec administrátorov, programátora a majiteľa fóra... vyskúšajte uvidíte čo to urobí...

    Keď tak ma napadla myšlienka, čo tak to riešiť nejakým poplatkom (zanedbateľným), jednak spravovanie a miesto pre fórum dačo stojí a kto sa chce len baviť na účet druhých, tak by si to rozmyslel.. tak ako to vyriešil zoznamovací portál B***M.sk ;) Malo by to zmysel, efektivitu a nie takéto obštrukcie..
    • 0 posts
    3. júna 2011 22:03:15 CEST
    koľko také foto chceš? a aj mužské ak chceš?
  • 3. júna 2011 21:57:07 CEST
    CERTIFIKACIA NIEJE POVINNA!!!
    a pokial chces byt certifikovana tak musis byt nejako overena, to znamena bud osobne alebo mailom, pokial by sa to rozdavalo len tak ze mi napises PM chcem byt certifikovana tak v tom momente to mozem dat rovno vsetkym.
  • 3. júna 2011 21:46:15 CEST
    No už sa vidím, ako sa fotím s nápisom "domina.sk"..

    A ako to ešte rozposielam ako predmet doličný..
  • 3. júna 2011 21:39:43 CEST
    ale asi tazko presvedcis susedu alebo niekoho kto foti na net aby drzal papier s viditelnym napisom www.domina.sk a s kodom co mu vypise server po tom co da poziadavku ze chce byt certifikovany ;-)
    • 0 posts
    3. júna 2011 21:20:56 CEST
    certifikovanie osobne...vieš sam ze stiahnuť foto z webu alebo dat tam susedu neni problém