Forums » Nekategorizováno

Certifikacia (ano,nie?)

  • 3. júna 2011 21:10:08 CEST
    co sa tyka ludi certifikovanych osobne, myslis ze certifikatori si budu kazdeho fotit :-) a dalsia vec to co som pisal je hruby nacrt toho ako to bude, teraz je dost roboty na inych poliach ako riesit taketo "drobnosti" samozrejme ze v momente kedy sa bude spustat moznost certifikacie tak to bude rozpracovane dopodrobna :-)
  • 3. júna 2011 21:02:14 CEST
    "pozri nikto uzivatela nenuti aby sa certifikoval"

    to mi je samozrejme jasne.. ale v tejto diskusii irelevante

    myslel som, ze sa bavime o fotke v profile

    ide o to, ze nepovazujem za podstatne aby mal certifikovany clovek svoju certifikacnu fotku v profile.. najma ak ju uvidis ty a programator. naco teda?

    imho staci certifikacnu fotku po certifikacii zmazat.. nehovoriac o tom, ze bude pravdepodobne vyzadovana fotka s dennou tlacou ci niecim podobnym. tym padom uplne nevhodna ako profilova.. ale sipim, ze sme sa len niekde celkom nepochopili. inak to nedava moc zmysel..

    a kedze predpokladam, ze je to len nedorozumenie, tak sa ani nebudem pytat ci by tym padom bola vyzadovana fotka v profile aj u ludi certifikovanych osobne
  • 3. júna 2011 20:49:02 CEST
    pozri nikto uzivatela nenuti aby sa certifikoval.
    certifikovat budu vsetci admini, iba v pripade ze si niekto nepraje mat viditelnu fotku tak bude certifikovany bud majitelom alebo programatorom. Ale ak vies akym sposobom ludi certifikovat bez fotky tak napis nejaky konstruktivny navrh.
    A otazka preco to mozu vidiet majitel a programator? Pretoze to su jedini ludia co sa vedia dostat do databaz, a zamedzit im pristup znamena ze to tu nemoze nijako fungovat.
    A na otazku kto je majitel servra ti tiez mozem odpovedat, som to ja.
  • 3. júna 2011 20:26:46 CEST
    "uvidi ju len programator a majitel servra"

    naco? len oni budu opravenni certifikovat uzivatelov? alebo aky to ma vlastne suvis s certifikaciou cez mail? a btw, kto je majitelom servera?

    no a co sa tyka anonymity, je predsa len rozdiel v poskytnuti IP adresy a spojenia fotografie s nickom (ci dokonca menom? neviem co vsetko bude vyzadovat certifikacia) na pre mnohych takto chulostivej domene.

    tak isto servery bank su predsa len chranene dokladnejsie ako domina.sk, takze tento argument dost pokrivkava
  • 3. júna 2011 20:18:08 CEST
    Hm...ale co ak s nikym takym nekomunikujem? Teda s niekym,kto by sa za mna zarucil? Potom budem len prelud? :-)
  • 3. júna 2011 20:05:43 CEST
    neuvidia ju admini, uvidi ju len programator a majitel servra, a v pripade ze uzivatel chce byt certifikovany cez mail je to jedina moznost. A co sa tyka anonymity, myslis si ze kdekolvek na nete si anonymna? to je len chimera uz len tym ze sa prihlasis na nejaku stranku davas tej stranke svoje IP a to si tam este nic nenapisala, a co sa tyka naburania servra ten ti mozu naburat aj v banke a tam mas podstatne presnejsie informacie o sebe a pre niekoho kto chce skodit je podstatne zaujimavejsi nez domina.sk
    a nikde nieje povinost byt certifikovany dokonca certifikovani nebudu mat od servra ani ziadne vyhody, vyhody certifikacie daju uzivatelia tym ze zverejnia niektore informacie len certifikovanym.
  • 3. júna 2011 19:58:47 CEST
    potesujuce spravy..
  • 3. júna 2011 19:54:28 CEST
    Akú logiku má povinnosť pre certifikovaných mať foto, ktoré vidia len admini? Najradšej by som si udržala svoju anonymitu a bola certifikovaná cez osobné stretnutie alebo potvrdenie niekoho zo skalných členov.. ale vešať foto niekam, kde nie je istota, že to niekto nenabúra a nezverejní.. to nevidím ako rozumnú požiadavku..
  • 3. júna 2011 19:40:22 CEST
    ako prvy moderator bude urceny samozrejme jeho zakladatel, teda v pripade ze mu bude zalozenie fora schvalene admin teamu (koli zruseniu duplicity for) v pripade ze mu forum nebude schvalene nakolko je duplicitne nebude ho to stat ani bod a do spravy dostane linku na to predosle forum. V pripade ze sa pokusi zalozit forum v rozpore so zakonom o body pride.
    Co sa tyka moderovania for, moderator bude mat moznost len zrolovat prispevok, z takehoto prispevku bude vidiet len kto ho napisal, nadpis a dovod zrolovania. Ale prispevok bude po rozkliknuti normalne citatelny a bude moznost ho aj ohodnoti +/-, hodnotenie v tomto pripade je len preto aby sa zamedzilo moderatorom zabalit prispevky ktore su im "osobne" proti srsti ale neporusuju ziadne zakony ani pravidla domina.sk
    taktiez nebude spusteny filter na nadavky, lebo vsetci dobre vieme ze niekedy nadavka sadne ako rit na serbel a vlastne nikoho nepoburuje, pokial sa niekomu v prispevku pouzite nadavky nepacia tak samozrejme moze pouzit tlacitko -
    a este jedna vec na napisanie prispevku bude treba 1 bod, to vyzera ze novoregistrovany nema sancu nic napisat, ale nieje to tak za vyplnanie nepovinnych poloziek profilu bude body dostavat. Cize hned na zaciatku bude mat moznost prispievat za body z vyplnenia profilu, a samozrejme cim lepsie bude prispievat tym viac bodov bude mat a bude si za ne moct kupovat nadstandardne funcie
  • 3. júna 2011 19:06:09 CEST
    posta je asi najproblematickejsia vec, ale okrem terajsieho tlacitka tam pribudnu dalsie "odloz na neskor" (sprava ostane ako neprecitana), "vymazat" (sprava bude rovno zmazana a nebude plnit archiv), "vymazat a dat odosielatela do ignore listu" toto je myslim celkom jasne co to bude.
    Taktiez chcem casom pridat moznost u celej posty dat funkciu "uloz na disk" cize si uzivatel moze vybrat ktore PM si ulozi na svoj lokalny PC. Taktiez funkcia "zalohuj PM" bude aj pri tom ked sa uzivatel rozhodne zmazat svoj nick.
    • 0 posts
    3. júna 2011 18:59:54 CEST
    konečne aj keď troška komplikovane, ale dočkáme sa rozumnej verzie dominy...mimochodom hodnotenie fóra je fajn vec...človek nemusí čítať čo netreba, ak je bodová hodnota väčšia tak aj obsah asi bude fajn...a ako sa spracuje pošta? je to pomalé a dosť komplikované, ak chcem archív tak sa treba preklikat...dúfam že to zjednodušíte
    • 0 posts
    3. júna 2011 18:53:33 CEST
    Tu nejde o uzavretie, ale o očistenie tohto fóra. Okrem toho nik nežiada, aby ste nemali anonymitu, len aby ste fungovali tak ako do teraz pod nickom, len sa niekto zaručí že vás pozná osobne a že fakt fungujete v BDSM...písem to obrazne na vás, ale myslím to všeobecne. Je mi jasne ze intímne písať a prezentovať sa nebude nik...ale bude fajn vedieť kto skutočne funguje v D/s a kto tu len robí zlu krv.
  • 3. júna 2011 18:51:53 CEST
    co sa tyka certifikacie, v novej verzii sa s nou pocita.
    v prvom momente budu certifikovani administratori, moderatori, validatori cize team ludi co sa budu podielat na behu servra. Ostatni ludia budu moct byt certifikovani bud osobnym stretnutim s niekym z admin teamu, ale bude moznost certifikovat sa aj mailom, certifikovane osoby ale budu mat povinnost mat fotku.
    A by sa ale zamedzilo tomu aby cudzi ludia ocumovali niekoho kto si to nepraje tak bude u fotky (ale aj u kazdej polozky v profile) nastavitelna miera sukromia. Cize kazdy z uzivatelov si moze zaskrtnut ze udaj je verejny (vidia ho vsetci), iba uzivatelom (vidia registrovani), certifikovanym (vidia len certifikovani), priatelom (vidia len priatelia dotycneho), tajne (vidia iba majitel a programator servra).
    Co sa tyka stupidnych prispevkov a for, bude prepracovany bodovy system, zalozenie fora bude platene tymito bodmi (pracovne 50 bodov) a na prispenie do fora bude nutny jeden bod, ktory sa vsak casom uzivatelovi vrati pokial budu na prispevok neutralne reakcie a ziska aj dalsi bod. Pri kazdom fore a pri kazdom prispevku bude tzv. karmameter, kazdy uzivatel moze tym padom dat na konkretny prispevok bud + alebo -, pri ziskani urcitho poctu + bude pisatel odmeneny dalsimi bodmi, pri urcitom pocte - bude prispevok zrolovany (nie vymazany cize ked si budete chciet pozriet co za blbost tam je tak si ho kludne rozkliknete) a uzivatel strati urcity pocet bodov, tieto body bude dolezite ziskavat hlavne pre ludi co budu chciet mat "oblubene galerie" nakolko pocet takychto galerii bude standardne nastaveny na 1 galeriu s max. 30 obrazkami, ked bude uzivatel chciet mat viac bude si to musiet zaplatit bodmi.
    Dufam ze to na vysvetlenie stacilo, je to napisane velmi v kocke, nakolko len zatial poziadavky na to ako ma byt nova domina.sk programovana maju 30 stran a to niesu vsetky funkcie rozpisane do podrobna. V pripade ze mate nejake otazky kludne sa pytajte.
  • 3. júna 2011 18:43:19 CEST
    Uplne suhlasim. Sama patrim k tym,co nemaju potrebu zbavovat sa anonymity. Proste je to moja sukromna vec a je na mne, komu dovolim do nej nahliadnut. Ano,je tu vela "hercov"...casto pochybujem,ci to bolo spravne rozhodnutie. Ved kazdy z nas ma svoje predstavy,nazory,poziadavky a chute. Ale certifikovat? Obavam sa,aby to neskoncilo ako vsetky zaujmove komory. Kto ma pravo rozhodnut kto je toho hodny a kto nie? A na zaklade akych kriterii? A preco?
  • 3. júna 2011 17:26:55 CEST
    Je cielom z tejto stranky urobit uzavrety diskusny klub pre tych par ludi co sa uz poznaju? Tak to skonci, ak zakazete prispievat novym negarantovaym ci necertifikovanym ludom.

    A tiez nie kazdy ma chut vzdat sa anonymity v tak intimnej sfere, hoci v profile mu vsetko sedi a je to seriozny clovek.
    • 0 posts
    3. júna 2011 14:54:44 CEST
    áno ale môj názor je, že ak bude certifikácia, ani nebudú mať záujem pisálkovia vôbec niečo také podstupovať...a budeme mať pokoj na fórach, kde sa fakt bude písať k veci. A keď mi príde pošta bez značky tak ignorancia alebo vlastné rozhodnutie či tomu človeku odpíšem...a certifikovať je jednoduché, ved aj na akčne stretká treba odporučenie tak kde je problém? stačí dať k nicku kolónku, kto pozná toho ktorého človeka a bude to jasne...
  • B_J
    3. júna 2011 14:46:31 CEST
    Ja sa priklanam k certifikacii, aj k tomu, co pise Domina Margareta. Naopak, nechapem, preco to preboha niekto tak komplikuje a zase hlada typicke dovody, preco to URCITE nemoze fungovat.

    Cely uspech a zaroven, najvacsi problem, je najst zodpovedneho doveryhodneho cloveka, co by sa certifikacii venoval, a nikdy by to nezneuzil. Ak sa za neho zaruci admin, bude to mat dost velku hodnovernost. Ak sa totiz nastrbi, nastrbi sa doveryhodnost celeho fora a padne to, kde to je teraz.
    Osoba na certifikaciu ani nemusi byt s BDSM nijak spata, proste to moze byt niekto, komu sa ukazete, ze ste realny a zaregistrujete si nick. Pochybujem, ze by sa niekto iny, co to mysli so zoznamenim skutocne vazne, podujal na najake osobne navstevy... myslim si, ze to vyfiltruje vacsinu kecalkov, podfukarov, proste neserioznych ludi, proste zo strachu, ze nevedia, ake ochrany si touto certifikaciou niekto pripravil.

    Ja si teda myslim, ze by to fungovalo dost dobre, nie absolutne vyborne, ale proste dostatocne dobre, v zavislosti, akemu moralnemu cloveku sa to zveri. Ale nerealne to vidim v tom, ze sa proste realne nenajde nikto, kto by obetoval cas certifikaciu naprojektovat, a najst toho vhodneho doveryhodneho cloveka.

    Samozrejme, ja tam ta slabina, poslat tam nejakeho kamarata, ktory hovno vie, o co vlastne ide, a zaregistruje sa tam, a daruje niekomu svoj certifikovany nick, kto si poskvrnil neserioznym jednanim svoj predosly nick. Verim, ze takychto spekulantov je najtazsie sa zbavit a urobia vsetko pre to, aby nemuseli hladat pricinu svojho problemu, teda ich vlastnu neserioznost. No i tak si myslim, ze by to eliminovalo vacsinu neseriozneho jednania, a kto by chcel, stale by mal moznost riskovat a zapodievat sa aj obycajnymi nickmi.
    • 0 posts
    3. júna 2011 14:41:19 CEST
    diskusia je stále užitočná, nakoľko určuje smer...a je fajn že sa dnes rozbehla, lebo v podstate sa zhodujeme.
    Ak budu mať šancu písať do fóra len certifikovaní tak budu sa aj necertifikovaní snažiť túto "nálepku" dosiahnuť a mnoho by sa vyjasnilo aj vo fórach, kde ak si prejdete archív je kopec zaujímavosti a textov čo nemajú nič s BDSM...alebo nech su dve fora...verejne a len pre BDSM+s "nálepkou"
  • 3. júna 2011 14:33:12 CEST
    garancia a certifikacia su dve rozne veci.. a najma, garancia moze priniest viac negativ ako pozitiv. mohla by byt mylne interpretovana a sudny clovek sa dokaze skutocne zarucit, len za malokoho.
    naopak certifikacia by bola zaujimavejsia, ale nepripisoval by som jej az taku vahu.. uzivatel by mohol mat v profile (prip. pri nicku v diskusii) uvedene, ze je certifikovany, ale to je asi tak vsetko. obmedzovat niekoho len na zaklade toho, ze nieje certifikovany by nebol dobry napad.
    najpodstatnejsou otazkou je.. ako by taka certifikacia prebiehala

    kazdopadne, bez toho aby sme vedeli ci bude tato funkcia v nasledujucej verzii implementovana, je vcelku zbytocne o tom diskutovat..

    a co sa tyka prispevkov v diskusii, velmi dufam, ze budu v novej verzii existovat rozumni moderatori spravujuci uzivatelov a fora
  • 3. júna 2011 14:32:27 CEST
    Stale suhlasim s Margaretou. Asi by som sa nepokusala blokovat neoverenych ludi - za prve by to mohlo sposobit, ze uvodny stav overenych by bol aj konecny, za druhe si myslim, ze aj pisalkovia by mali mat svoje prava. A tiez by som si sama chcela nechat pravo hladat aj medzi novymi. Mala by to byt len indikacia, ci idem na istotu, alebo ak mam chut a naladu, skusat nove, neoverene.

    Co sa tyka garancie - garantovat budem v podstate len pohlavie a BDSM orientaciu - to, ze je blb, uz moja vec nie je (osobne si myslim, ze sama s vela nazormi dobrych priatelov tu nesuhlasim a oni asi s vacsinou tych mojich. To ale nie je to, co sa snazime selektovat, myslim.)

    • 0 posts
    3. júna 2011 14:26:31 CEST
    otázka znie kam BDSM smeruje...Domina.sk je zamerane na BDSM ako také a preto pokecať sa dá aj inde na azete ci Fb...ale toto fórum by malo ostať nepoškvrnene, čisto venované BDSM, pre BDSM+ jedincov...preto bude fajn ak nastane poriadok a ak si ho neurobíme medzi sebou sami, tak to nik nezvládne...preto ja ťa rada spoznám osobne:)
  • 3. júna 2011 14:15:41 CEST
    No neviem, ja asi garant nikdy nebudem, brala by som to asi ako zodpovednosť za toho človeka a keby písal niečo hlúpe cítila by som sa trápne. :-)
    Ja som pochopila ako to myslíš s tou garanciou, ale ja si tu hlavne píšem a neviem či sa mi chce stretnúť práve s tým kto je známy v týchto kruhoch a ked si budem s takým človekom len písať tak zas neviem ako zistí či som naozaj žena, či naozaj platí to čo o sebe píšem v profile atď.
    Myslím, že keby admin urobil niečo také ako žiadaš možno by sa to dalo, ale nie je lepšie zablokovať písanie na fórum vulgárnym ľuďom? Lebo možno práve príspevkami na fórach nájdeš najlepšie človeka ktorý má rovnaké názory a tým ťa zaujme.
    • 0 posts
    3. júna 2011 13:59:50 CEST
    netreba človeka vyvoleného, stačí dosť známeho v BDSM komunite a jeho garancia postačí,možno budeš ty garant za inú osobu ...
    • 0 posts
    3. júna 2011 13:57:27 CEST
    Tak čakáme tvoj návrh ako mieniš značkovať overených ľudi...a začni to riešiť, lebo úroveň tohto fóra padá a dosť ľudí už tu prestalo chodiť...a jedna z možností by bola, aby do fóra mohli prispieť len overení ľudia, inak ich program pusti len čítať ...vyhneme sa hlúpim narážkam a textom čo nemajú nič spoločne s BDSM...ďakujem
  • 3. júna 2011 13:54:41 CEST
    No neviem či táto garancia pomôže. Ked ma niekto zaujme nemám problém dať mu na mňa číslo, kde bude podla hlasu počuť, že som žena. Prečo by som sa mala stretnúť s niekým kto je vyvolený a stane sa "hodnovernou" osobou. Aj keby som sa s ňou stretla neviem ako sa môže za mňa zaručiť. Stále tu bude kopec ľudí ktorí sa na niečo hrajú, to je internet a treba s tým rátať. To by ste museli založiť stránku kde by sa príjmali len určité osoby, ktoré sú ochotné odhaliť svoju totožnosť, alebo by sa prezentovali na zrazoch a akciách. Neviem ako si to predstavujete, ale nie som si celkom istá či je táto certifikácia reálna.