Forums » Nekategorizováno

D/s vztah 24/7

  • 25. októbra 2010 20:42:44 CEST
    Každá dokonalost je předzvěst konce ...
    Vždy musí být něco, co prostě není stoprocentní - a neplatí to jen pro dotyčné, ale i pro takový vztah ...
    A v tom se D/s nijak neliší od "obyčejné, tuctové" lásky :-))))
  • 25. októbra 2010 13:02:24 CEST
    s tým súhlasím ....nielen preto, že by to tak malo byť, ale pretože to tak je...tiež si vážim a beriem svoju Pani ako Pani, ako Človeka, i keď nemá náladu hrať sa či veliť.
    vďaka za reakciu...
  • 25. októbra 2010 9:53:27 CEST
    Podle mého názoru neznamená 24/7 D/s vztah jednu nekonečnou bdsm scénku, ale spíš způsob vnímání partnera a vztahu. Takže i když vypneme, pořád svoji partnerku vnímám jako Paní.
  • 25. októbra 2010 8:46:34 CEST
    ak pre vzťah dominant-submisív platí, že by sa mali navzájom doplňovať, tak pre vzťah štýlu 24/7 to musí byť takmer dokonalé doplňovanie, doslova puzzle, jeden dielik zapadajúci do druhého...
    zažili ste taký vzťah? nie je to len o ego-potrebách, ale ako v každom vzťahu o prispôsobení sa tomu druhému, keď na to príde, každý má slabé chvíľky a je dôležité, aby to ten druhý rozoznal...

    správne napísal stenatko.bi, že vzťah 24/7 prežíva nielen otrok/yňa, ale i Pán/Pani...a oba spoločenské druhy potrebujú občas vypnúť, obaja môžu byť slabí...
    otázka ale potom znie, či je to skutočne 24/7...
  • 24. októbra 2010 14:16:27 CEST
    suhlasim s nazormi Asdareel-a. Podla mojho nazoru je D/s vztah 24/7 mozny a uskutocnitelny a dokonca funkcny. Urcite nie v absolutnom ponati, to je nemyslitelne, ale ako stav mysli partnerov s tym, ze ich sexualny zivot podla toho vyzera a je tomu prisposobeny je uplne realny.
  • 10. augusta 2005 13:14:35 CEST
    ja myslim, ze nam to je jasne a vsichni tri vime...slo spise o to, rict ostatnim, kteri jeste ne uplne "vedi" a spise maji fantazie a ne uplne realne, aby si nemysleli, ze D/s je lekem na osobnost cloveka, lekem pro vztah, nebo

    nejakou univerzalni "vsemocnosti"...nekdy trva leta, nez ziskame nektere navyky, nebo se zbavime zlozvyku...taky zalezi na tom, jestli nam to nejde proto, ze nechceme a "kasleme" na to, nebo to proste neumime...nejde to pausalizovat...

    hranice...jsou jen umele nastavene, meni se, posouvaji, tvaruji, straceji, vytvareji se nove...nejde rict, kdo ma vetsi pravo, spise jde rict, kdo ma vetsi predpoklad a je v pozici se sveho prava vzdat...prava si nebereme, ale jsou nam davana a nejsem "neodebratelna"...subik se nestava subikem proto, ze mu to nekdo naridil, ale proto, ze se rozhodnul odevzdat to, co je jeho a dat to dobrovolne nekomu jinemu...s tim je spojena jak jeho nasledna povinnost, tak i zodpovednost toho, kdo tuhle moc dostal...ale jak vime, zneuzit jde vse...a ac vim, ze nejen submisivni jedinci jsou extremne citove "nestabilni", tak jsou, stejne jako v beznem vztahu citlivejsi a neprubojnejsi lide, vice vystaveni mozne "manipulaci"...
  • 10. augusta 2005 12:22:48 CEST
    Souhlas. K tomu nastavení limitů a hranic: celkový limit by měl být tam, kde je má ten z partnerů, který je má níže. I když submisivní muž by se měl snažit podřídit se své Paní i v případě, že Paní má ráda věci, které on nemusí, za předpokladu, že se nejedná o jeho absolutně tvrdou mez.
  • 10. augusta 2005 11:30:46 CEST
    Já myslím, že oba dva máte pravdu, ale každý na to koukáte trošku z jiného hlediska:-) Já spíš chtěla poukázat na to, že pod pojmem 24/7 vnímá každý něco jiného a pokud některý submisiv to vnímá jako možnost pověsit se na krk partnerovi je to průšvih pro oba... Naopak pokud by to některý dom vnímal jako možnost neustále svého partnera peskovat a deptat, je to průšvih taky... Prostě že je třeba rozlišovat mezi masturbačními fantaziem a realitou všedních dnů.Že i do té reality lze vnést D/s vztah 24/7, ale je to to jiné, než se dá dočít v povídkách a oba partneři by měli vědět, co je a co není únosné, přičemž hranice této únosnosti má každá dvojice nastaveny jinak. Jako nejzávažnější problém vidím to, když tu hranici má každý z partnerů jinde. Potom lehce může dojít k tomu, že se ten z partnerů, který ji má nastavenu níže cítí zneužívaný a manipulovaný a vůbec to nemusí být ten submisivní. Tady nemluvím o "řízení zdola", které bývá velmi často vědomé, ale o malé soudnosti a empatii a o snaze vyplnit si svoje představy "za každou cenu a v každé situaci"...
  • 10. augusta 2005 9:44:23 CEST
    Já jsem reagoval na Liinin příspěvek. Nedokáže-li submisiv projevit svůj názor, poradit, podržet, opakovaně se chová nevhodně na veřejnosti a před dětmi... co potom s ním? Je jako závaží na krku své partnerky. I dominantní žena potřebuje partnera pro život, o něhož se může opřít. Ale ne další, navíc rozmazlené, dítě. Netvrdím, že se nedá tolerovat jednorázový úlet. Ale zcela jistě ne tolerovat to jako životní program a zcela jistě bych to nezaměňoval s 24/7 D/s.
  • 10. augusta 2005 9:24:34 CEST
    Kdyby to bylo tak, jak pises, tak mnoho i z tech, kteri jsou zde a mozna ani ja, by jsme nikdy nedostali sanci, i kdyz treba z jinych, podobnych duvodu. Casto, se partneri vychovavaji i v dopeslosti a to i v beznem vztahu. Neni fenomenem D/s vztahu, kdyz jeden partner druheho "okrikne", "tohle ne, to se nehodi", nebo "prestan, to se nepatri", nebo "nedelej to, to nemuzes", nebo si doma, kde je lepsi podobne veci resit "skoci do vlasu" s tim, ze jeden vytkne druhemu neco, co povazuje za nevhodne a stalo se to na nevhodnem miste. Jiste, treba v D/s vztahu to muze, i kdyz nemusi fungovat tak, ze vetsinou je "nevhodny" ten dole, treba proto, ze je vic "rozhazanej" a potrebuje vic "pece". Jsou situace, kde dokonce ani jeden nevi, jak se chovat, co je vhodne, nebo ne. Tim,z e do vztahu vkrocim a zacnu ho budovat nerikam, ze jsem na vse pripraven, ze zvladnu kazdou situaci a ze se budu chovat vzdy tak, jak se mam chovat a jak je ocekavano. To nejde a at je "vudce" sebelepsi, tyhle situce se stavat mohou a budou. Jiste, muze to prekrocit miru tolerance "poskozovaneho" partnera, pak je otazka, co dal. Jenze i kdyz vztah skonci, tak to neznamena, ze ten, co skodil je nepouzitelny. Jen proste ten druhej mel hranici jinde, nez treba nekdo jinej. Dalsi vec je i to, ze to, ci treba vadi mne a co povazuji za nevhodne se ostatnim tak nemusi jevit. Jist,e muze to byt nejen proto, ze ja to chapu spatne, ale i proto, ze ostatni nevedi cele pozadi, proc se to mne nezda vhodne, ale jsou tu proste alternativy. A vetsinu z toho, co zde pisu mam zv lastni zkusenosti, kdy jsem sam nekoho "umravnoval" a ostanim to nevadilo a to jak z duvodu, ze nevedeli, nebo jsem se ja myslil. Pak jsem "spatnej" ja v ocich ostatnich a do doby, nez se to vysvetli, tak i v ocich toho, koho jsem "umravnil". A pred lety jsem treba umravnoval jeste vic a jeste min "spravodlive" a duvod byl uplne jiny, byla to "zastupna reakce" k necemu uplne jinemu.
  • 10. augusta 2005 9:12:46 CEST
    Hmm, to bych nesouhlasil. To, ze se nam neco nelibi, nebo neni nas salek caje, nebo neco nechapeme u druheho neznamena, ze je nepuzitelny. Kazdy clovek je pouzitelny, jen je potreba najit "spravne vyuziti", takze v tomhle pripade treba nekoho, kdo bud dokaze tolerovat nekdy nevhodne chovani, nebo je dokonce schopen kompenzace, vychovy, vedeni. Vis, odepsat nekoho jen kvuli tomu, ze nekdy proste neni OK, i kdyz je to treba vice, nez u jinych neni zrovna "fer". Jsou treba dulezite i duvody, proc je to tak, jak to je. Je to o pohledu a o tom, co chceme. Chceme easy vztah bez problemu a cokoliv, co je "mimo" proste nebereme, nebo jsme schopni tolerovat, pripadne pomahat.
  • 10. augusta 2005 8:52:42 CEST
    Pokud se submisiv chová tak, jak popisuješ, tak je to problémová osobnost celkově, imho. Takový člověk není použitelný nejen ve 24/7 D/s, ale ani v jiném typu vztahu.
  • 9. augusta 2005 21:00:45 CEST
    S tim souhlasim, to byla spise reakce na asdareeluv pripevek. V tomhle se neda nesouhlasit, jen doplnim, ze to same se nekdy muze stat i dominantovi, kdy v nevhodne chvilce "srazi" sveho submisivniho partnera k zemi. Je to proste oboustranne. Ale je to stejne, jako v beznych parech. Kdyz se neco prehani, proste to nedopadne dobre a je jedno, jestli to je ze strany subika, pana, nebo v beznem vztahu. D/s vztah nezaruci, ze se tomuhle da vyhnout, je to o tech lidech, kteri si to svoje D/s vytvori a upravi pro sebe a sve potreby.
  • 9. augusta 2005 20:15:21 CEST
    Nejde o to ječet... spíš mluvím o situacích, kdy sub partner eaguje zcela neadekvátně (tedy ve stylu D/s)na situaci zcela "civilní", třeba kdy je žádán o radu, názor na věc, nebo v situaci, kdy je projev jeho submisivity zcela nežádoucí, např. na veřejnosti, před dětmi nebo v podobné situaci.... To se samozřejmě týká i projevů dominance... Nebo tehdy, kdy jeden z partnerů svou pozici "zneužívá" a jakoukoliv situaci obrací na D/s "scénku" bez ohledu na to, jestli je to vhodné a jeho partnerovi příjemné...
  • 9. augusta 2005 15:58:07 CEST
    souhlasim..proste vztah, at je zalozen na zatim spolecensky "konvencnim" zakladu, nebo pro nas milejsim D/s je a vzdy bude vztahem konkretnich osob a je na nich, jak se vysporadaji s tim, co prichazi...jak okoli, tak samotni akteri se meni, vyvijeji, prizpusobuji...na to by meli brat ohled vsichni zucastneni...
  • 9. augusta 2005 15:39:12 CEST
    souhlasim..proste vztah, at je zalozen na zatim spolecensky "konvencnim" zakladu, nebo pro nas milejsim D/s je a vzdy bude vztahem konkretnich osob a je na nich, jak se vysporadaji s tim, co prichazi...jak okoli, tak samotni akteri se meni, vyvijeji, prizpusobuji...na to by meli brat ohled vsichni zucastneni...
  • 9. augusta 2005 15:25:39 CEST
    Jestli to ustojí oba partneři, je věcí každého individuálního páru. Někdo to ustojí, někdo ne. Tak už to bývá. A ti kdo to neustojí, pak budou stát před rozhodnutím, zda postaví svůj vztah na jiných základech, či zda se úplně rozejdou. Ale i když se rozejdou, měli by se rozejít kultivovaně a v dobrém.
  • 9. augusta 2005 15:07:56 CEST
    Jenze pravo jecet na nekoho v podstate nemame, aniz se jedna o kohokoliv jineho a ne jen na Pana, Pani. V principu nechceme jecet (pokud tedy nejsme jedni z tech, co to radi delaji) na nikoho, ale nastavaji sitiace, kdy, i kdyz nechceme, neco udelame. A to, ze to udelame sve Pani (manzelce, pritelce, ...) se neda vyloucit. Jiste, nasledne, kdyz se vse "uklidni" a uz i ten, co jecel je "v klidu" prijde patricne ohodnoceni situace a to uz je, v duchu D/s vztahu a rozdeleni uloh plne v rukach dominantniho clanku. Je ted otazka, jestli trest bude "adekvatni" a jestli treba bude priznano, ze nejen submisivni cast udelala treba chybu (coz treba, z toho, co ctu, mnoho lidi nebere a mysli si, ze "Pan ma vzdy pravdu"). Tohle jsou ale veci, ktere se nevyhnou zadnemu vztahu a D/s neni vyjimkou. Ale to myslim vime, spise mi slo o to, ze otazka "jestli to subik ustoji" neni kompletni, spise mela znit "jestli to ustoji partneri". Ale chapu, ze kazdy kouka na to ze sveho pohledu, s ohledam na svoje ptoreby a tuzby. Jen by se to asi melo vice priblizovat realite.
  • 9. augusta 2005 14:54:06 CEST
    Otázka, kdo víc dává a kdo víc bere není specialitou 24/7 D/s vztahu, je společná všem vztahům. Jak napsala Liina, je třeba komunikovat a zas komunikovat. A 24/7 vztah nevylučuje komunikaci. Jen by bylo dobré, kdyby forma této komunikace odrážela postavení partnerů ve vztahu, to jest submisiv by se neměl domnívat, že právo komunikovat s Paní zakládá zároveň právo na Paní ječet.
  • 9. augusta 2005 14:34:14 CEST
    Hmm... asi ne přímo zničí... ale je poměrně snadné dostat se do určitého psychického presu z toho, že sub partner jen "bere" ale velmi málo "dává"... A nejhorší na tom může být, že se sub mylně domnívá, že to, co dom cítí jako "braní" je "dáváním".... Tady ale záleží na komunikaci, taková situace by neměla zůstat neřešená, protože se tím zadělává na veliký průser
  • 9. augusta 2005 14:05:50 CEST
    Mozna jsem to nenapsal spravne, nebo spise ne vse. Slo mi o to, ze, i kdyz je 24/7 v normalnim vztahu vec myslenky a ne "hmatatelne reality", tak jestli pocit, ze submisivni pulka vztahu pocituje svoji 24/7, zvladne i dominantni pulka. Jestli se treba tim, ze jsou subicci v tom "tak moc" ji neznici.
  • 9. augusta 2005 10:04:04 CEST
    Jenže to, co popisuje Asdareel a co je také mým vnímáním 24/7 dost často naráží na problém, o kterém píše štěňátko. Jeden z partnerů a většinou je to ten submisivní dostane pocit, že je krácen na svých "právech submisiva" a ponoří se do své submisivity natolik, že není schopen rozpoznat, kdy je ta chvíle, kdy je třeba aby byl svému protějšku partnerem, nebo dokonce oporou...
  • 8. augusta 2005 22:26:10 CEST
    To, co jsi napsal, se nikterak nevylučuje s tím, co jsem napsal já. Nazíráme-li na 24/7 D/s jako na stav mysli a vztahu, pak se do tohoto pojetí hladce vejde i běžný všední život se všemi svými starostmi. Neznamená to, že submisivní partner svou Paní nepodrží, když je potřeba, neznamená to, ža Paní nemá právo na lidskou slabost a že by jí submisiv neměl poskytovat ochranu. Ale vidí v ní pořád svoji Paní.
  • 8. augusta 2005 19:43:16 CEST
    24/7 je dle meho je stav mysli, ale obou. Jenze nikdo tady nenapsal to druhe nejzakladenejsi. Ustala by neco takove dominantni partnerka (nebo naopka, to je jedno)? Nejak zapominate na to, ze pro ni je to taky moc tezke a casto mnohem vice. A co kdyz by se treba jednou za cas "slozila"? Byli by jste schopni ji vratit tu podporu? V povidkach a v masturbacnich psanich nevidete veci jako chozeni do prace, vydelavani, placeni uctu, nakupy, vareni, starani se o deti, problemy s kolegy, prateli, rodinou, uklid doma, dovolene....proste bezne veci, ktere jsou mezi partnery (na pohlavi nesejde).
  • 8. augusta 2005 11:51:43 CEST
    Se přiznám proč že jsem tuto diskusi rozpoutal: poslední dobu "mám tu čest" žít vedle dívky, kterou jsem si vysnil jako svou Paní. Ona o tom samozřejmě (bohužel :-)) neví, ale to nic nemění na síle mých pocitů. Často, nebo spíš nepřetržitě na ni myslím, no a znáte to o čem subík přemýšlí ... Takže v její přítomnosti se mi třese nejen hlas, ale i kolena. Někdy se dokonce setkání s ní vědomě vyhnu, asi v tom hraje roli strach. Prostě najednou se sám v sobě nevyznám ... Ale třeba jsem "jenom" zamilovaný a přejde to samo